Amazon inwestuje i rekrutuje w Polsce

Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki w Łodzi. To już druga duża inwestycja Amazona w tym rejonie.

Amazon potwierdził plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni 40.000 mkw. w Łodzi. Firma jest już obecna w regionie i zatrudnia ponad 700 pracowników w swoim centrum w Pawlikowicach, które zostało uruchomione jesienią 2019 r.

Nowa inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi Amazon w całej Europie i pozwoli utworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy w regionie łódzkim.
Amazon już rozpoczął rekrutację na szereg nowo utworzonych stanowisk, w tym dla inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.

Jak zapewnia Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon, na każdym ze stanowisk firma oferuje konkurencyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów i szerokie możliwości rozwoju kariery. –  Wierzymy, że dzięki tej inwestycji będziemy mogli przyczynić się do wzrostu regionu łódzkiego, a chcielibyśmy to zapewnić poprzez ścisłą współpracę z firmami w tym regionie oraz władzami krajowymi i regionalnymi - dodaje.

Przypomnijmy. W I kw. br. mimo wzrostu sprzedaży, łatwego do przewidzenia w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami online, zysk amerykańskiego giganta zmniejszył się z powodu wyższych kosztów poniesionych na ochronę przed koronawirusem. Firma Jeffa Bezosa poinformowała również, że w II kwartale wyda na wydatki związane z pandemią 4 mld dol.  Przychody między kwietniem a czerwcem mają wynieść między 75 a 81 mld dol., a to oznaczałoby o 18-28% w ujęciu rocznym. Wynik operacyjny może się wahać od 1,5 mld dol. straty do 1,5 mld dol. zysku. Rok temu wyniósł 3,1 mld dol.

 

Ilona Mrozowska 4758 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.