InPost podaje dalej

Operator logistyczny wprowadził kolejną usługę mającą ograniczyć kontakty w czasach pandemii. Umożliwia ona odbiór przesyłek 24 godziny na dobę.

InPost proponuje kolejne ułatwienie klientom biznesowym, którzy mają podpisaną z nim umowę.

Nowe rozwiązanie – Podaj Dalej - wprowadza korzystne warunki cenowe dla przesyłek paczkomatowych, które zostały fizycznie nadane i odebrane w tej samej maszynie.

Umieszczanie przesyłek w paczkomacie w pobliżu firmy pozwoli na bezkontaktowy i bezpieczny odbiór przesyłek 24/7. Opłata będzie naliczana automatycznie, bez konieczności dodatkowej aktywności ze strony klienta biznesowego. Należy jedynie spełnić warunek nadania i odebrania paczki w tym samym paczkomacie.

Aby skorzystać z nowej usługi InPost Podaj Dalej, trzeba:

●   wygenerować etykietę adresową z wybranym paczkomatem odbiorczym, który jest jednocześnie paczkomatem nadawczym. Można to zrobić z poziomu Managera Paczek lub innego narzędzia do tworzenia przesyłek;

●   umieścić przesyłkę w wybranym paczkomacie odbiorczym;

●   po kilku minutach odbiorca otrzyma powiadomienie o możliwości odebrania przesyłki.

– Naszą nową usługę kierujemy do małego, lokalnego biznesu oraz małego e-commerce, który polega na odbiorach osobistych zamówionych przez klientów towarów. Od tej chwili – przy korzystnych warunkach cenowych – przedsiębiorcy mogą nadawać przesyłki do swoich klientów np. w najbliższym paczkomacie, gdzie zamawiający odbiorą swoje zamówienie bez kontaktu z pracownikami i wtedy, kiedy będzie to dla nich wygodne – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost. – Usługa Podaj Dalej uwalnia z ograniczeń, które nakłada czas otwarcia firmy i jest naturalnym przedłużeniem czasu odbioru lub działania punktu odbioru samego w sobie.

W przypadku, gdy przesyłka zostanie nadana w innej maszynie niż w wybranym paczkomacie odbiorczym, zostanie naliczona cena standardowa, a przesyłka zostanie dostarczona do pierwotnie wybranej maszyny. Usługa nie jest dostępna dla klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi InPost Allegro Paczkomaty 24/7.

W związku z pandemią InPost przyspieszył także start nowej usługi „Paczka w Weekend” umożliwiającej dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele – przesyłki zostaną dostarczone do klientów w weekend, jeśli nadanie, czyli przekazanie paczki do paczkomatu lub POP albo złożenie zlecenia na odbiór przez kuriera, nastąpi w sobotę do godziny 13:00.

 

Magdalena Weiss 2525 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.