II etap odmrażania gospodarki w tym tygodniu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas piątkowej (24.04) konferencji prasowej poinformował, że na razie gospodarka nie wejdzie w tzw. drugi etap odmrażania. Dzieci pozostają w domach do 24 maja.

24 kwietnia odbyła się długo wyczekiwana konferencja prasowa, na której poinformowano m.in. o tym, jak będzie wyglądała dalsza edukacja dzieci, w tym egzaminy ośmioklasistów i maturalne. Już wiadomo, że dzieci w wieku szkolnym mają pozostać w domach co najmniej do 24 maja; więcej żadnych szczegółów nie podano.

Przy okazji minister zdrowia Łukasz Szumowski, poinformował, że na razie nie ma mowy o kolejnych etapach odmrażania gospodarki.

- O tym będzie można mówić w przyszłym tygodniu [między 27 a 30 kwietnia - przyp. red.] - powiedział Szumowski. - Potrzebujemy czasu, żeby sprawdzić jak pierwszy etap odmrożenia [obowiązujący od 20 kwietnia - przyp. red.] wpłynął na liczbę zachorowań. Wtedy podejmiemy decyzję - dodał.

Zaznaczył, że w najbliższych dniach rząd będzie zbierał informacje, jak pierwsze zdjęcie ograniczeń (otwarcie parków/lasów) wpłynęło na rozwój pandemii w Polsce.

I jak podkreślał, nadal oczekuje od Polaków, że będą "zachowywać się odpowiedzialnie", jeśli chodzi o wyjścia z domu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.