Nowy katalog nagród w Mastercard Bezcenne Chwile

Mastercard ogłosił rozszerzenie katalogu nagród dostępnych dla użytkowników jego programu lojalnościowego o takie, które pozwalają rozwijać pasje nawet bez wychodzenia z domu.

Założenie programu jest proste: każda transakcja zarejestrowaną w nim kartą Mastercard przybliża do zdobycia nagrody związanej z jedną z 8 popularnych pasji. Nagradzane są też zakupy w sklepach online, a do samego programu można przystąpić za pomocą bankowości elektronicznej.

Liczą się pasje i bezcenne chwile

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard (KANTAR TNS na próbie telefonicznej (CATI), N=600 wywiadów z osobami w wieku 18+; wrzesień 2019 r.), zdecydowana większość Polaków (66%) ma swoją ulubioną pasję. Aż 97% ankietowanych przyznało, że wprawia ich ona w dobry nastrój, a 90% twierdzi, że pasja to rozwój, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności. To właśnie pasje stały się podstawą do stworzenia katalogu nagród w programie Mastercard Bezcenne Chwile.

Tradycyjny katalog rzeczowy zastąpiły indywidualne cele, do realizacji których uczestnicy programu dążą, zbierając systematycznie punkty za bezgotówkowe zakupy. Cele te są podzielone na 8 kategorii związanych z pasjami, takimi jak: film, muzyka, sport, rozrywka, podróże, kulinaria, zakupy i pomaganie.

Na uczestników programu czekają teraz nowe nagrody, w tym: dostęp do platformy HBO GO; dostęp do Play Station Plus wraz z voucherem na zakupy w Play Station Store; voucher do aplikacji Glovo, poprzez którą zamówić można dostawę posiłków, zakupów spożywczych lub leków. Do zdobycia są także: voucher do największego sklepu z grami planszowymi Rebel.pl; voucher na usługi cateringowe w Batidzie; indywidualne lekcje gotowania online prowadzone przez półfinalistę polskiej edycji programu Masterchef Charliego Daigneault; dostęp do bibliotek audiobooków i e-booków Storytel oraz Nexto. Za zebrane punkty można też zdobyć voucher na zakupy w Empik.com albo nagrody rzeczowe, a wśród nich czytnik Kindle. Zebrane punkty można przekazać też na wsparcie Fundacji WOŚP w walce z koronawirusem.

Osobom, które jeszcze nie przystąpiły do programu Mastercard Bezcenne Chwile, banki umożliwiają zapisanie się do niego bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Wybrane banki przygotowały też dla nowych uczestników specjalne oferty powitalne.

Mastercard Bezcenne Chwile przełamuje tradycyjne wyobrażenie o programie lojalnościowym. To pierwszy program, w którym na pierwszym miejscu jest nie liczba zebranych punktów, a życiowe pasje użytkownika.

- W nowej rzeczywistości przekonujemy się, że można je realizować także w czasie kwarantanny. Zmodyfikowaliśmy katalog dostępnych nagród, dodając takie, które pozwolą użytkownikom uatrakcyjnić czas spędzany w domu – mówi Marcin Klimkowicz, dyrektor ds. rozwiązań lojalnościowych i CRM w polskim oddziale Mastercard Europe.

Zapewnia, że nadal dostępne są cieszące się popularnością vouchery na zakupy u partnerów handlowych programu, które działają również w sklepach online. -Przedłużyliśmy także czas realizacji voucherów do kin i teatrów oraz parków rozrywki i sklepów z ofertą inną niż spożywcza – podkreśla Marcin Klimkowicz.

Z każdą transakcją bliżej pasji

W programie Bezcenne Chwile każda transakcja zrealizowana kartą Mastercard u dowolnego sprzedawcy czy usługodawcy na terenie Polski zasila konto uczestnika, przybliżając go do realizacji celu w ramach wybranej pasji. Aby szybciej spełnić swoje marzenia, warto przy tym korzystać z oferty partnerów handlowych programu. Wśród nich znajduje się już ponad 70 marek detalicznych z 19 różnych kategorii zakupowych, w tym m.in. Carrefour, Frisco.pl, Empik, merlin.pl, Douglas, Rtv Euro Agd, Decathlon czy limango. Już około 40 spośród tych partnerów oferuje sprzedaż online.

W programie Bezcenne Chwile mogą uczestniczyć użytkownicy kart Mastercard wydanych przez banki partnerskie. Aktualnie jest to już większość spośród wiodących banków w Polsce. Oferta dla uczestnika programu może się nieznacznie różnić, w zależności od banku.

Aby otrzymywać atrakcyjne nagrody i realizować swoje pasje, uczestnik programu nie musi używać osobnych kart lojalnościowych do poszczególnych detalistów – wystarczy karta Mastercard. Dotyczy to również kart zapisanych w tzw. portfelach cyfrowych służących do zakupów online lub mobilnych, np. Apple Pay czy Google Pay.

 

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.