Panasonic i jego nowe skanery

W połowie maja pojawią się w sprzedaży dwa nowe urządzenia firmy Panasonic.

Chodzi o skanery A3, które -według producenta - wyróżniają się szybszym działaniem, wyższą jakością obrazów oraz mniejszymi potrzebami w zakresie konserwacji, a tym samym niższym łącznym kosztem eksploatacji.

Skaner Panasonic KV-S5078-Y z dostępem do sieci i skaner KV-S5058 sprawdzą się w firmach skanujących dziennie od 1000 do 60 000 stron dokumentów. Skanery uruchamiają się i pracują szybciej niż wcześniejsze modele — skanowanie 115 stron lub 230 obrazów na minutę daje oszczędność czasu na poziomie 15%.

Zastosowana technologia Tough Feed ma zapobiegać zacięciom papieru i podwójnemu podawaniu arkuszy, co przełoży się na mniejszą liczbę błędów skanowania. Nowe rolki o długim czasie eksploatacji wydłużają czas między zalecanymi wymianami z 350 tys. do 700 tys. arkuszy — a to oznacza, że koszt rolek spada o połowę.

Co więcej, nowo opracowana konstrukcja odporna na pył pozwala wyeliminować błędy i konieczność cyklicznego czyszczenia, a wysokowydajna matryca (3-liniowy przetwornik CIS) gwarantuje precyzyjne wyodrębnianie informacji na potrzeby systemów zaplecza.

Firma Panasonic zastosowała w nowych urządzeniach swoją oryginalną technologię przetwarzania i dopracowywania obrazu, by poprawić system wyodrębniania znaków i wybielania tła. A większa dokładność modułu OCR i lepszy mechanizm rozpoznawania kodów kreskowych przekładają się na wyższą jakość zeskanowanych obrazów. Ważne jest też, że obsługa sieci ułatwia udostępnianie informacji i zarządzanie urządzeniami dzięki wykorzystaniu łączności Gigabit Ethernet.

Oba skanery są także wyposażone w złącza USB 3.1 Gen (kompatybilne wstecznie). Z kolei oprogramowanie Site Central Management Suite (SCMS) ułatwia konfigurację i zarządzanie urządzeniami w sieci lub w Internecie.

Skanery Panasonic KV-S5078-Y i KV-S5058 pojawią się w sprzedaży w połowie maja.

Katarzyna Pierzchała 5264 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.