Zakupy dla seniora 60+ pierwsze liczby

Grupa Eurocash prezentuje pierwsze efekty akcji wolontariackiej "Zakupy dla Seniora 60+". W ciągu 3,5 tygodnia skorzystały z niej ponad 2,6 tys. starszych osób.

W projekt zaangażowało się już 229 wolontariuszy – pracowników Grupy i 18 franczyzobiorców. Na infolinię projektu w ciągu pierwszego miesiąca akcji zadzwoniło blisko 2,7 tys. seniorów z prośbą o pomoc.

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak akcja się rozwija i cieszymy się, że nasz pomysł trafił w potrzeby osób starszych. Seniorzy reagują na nasz pomysł z entuzjazmem i zainteresowaniem. Cieszymy się z aktywnego i licznego udziału pracowników Grupy Eurocash, którzy wkładają dużo serca i energii w ten projekt. Zasięg samej akcji też jest coraz większy – na początku zaangażowani byli tylko nasi pracownicy, obecnie uczestniczą w niej także nasi klienci – właściciele niezależnych sklepów – dzięki czemu „Zakupy dla Seniora 60+” są dostępne w coraz większej liczbie regionów. Wielu franczyzobiorców sieci organizowanych przez Grupę Eurocash promuje akcję we własnym sklepie, a niektórzy razem ze swoimi pracownikami zostają wolontariuszami – mówi Katarzyna Kopaczewska, członek zarządu Grupy Eurocash.

Akcja „Zakupy dla Seniora 60+” wystartowała 23 marca. Na początek zgłosiło się do niej 175 wolontariuszy rekrutujących się spośród pracowników Grupy Eurocash. Trzy tygodnie później – tuż przed Wielkanocą – było ich już 229. Oprócz nich do akcji włączyli się franczyzobiorcy.

Od dnia rozpoczęcia akcji do 17 kwietnia regionalne infolinie odebrały blisko 2,7 tys.  telefonów  (najwięcej w województwach mazowieckim – 849 i  świętokrzyskim – 624). W tym czasie wolontariusze zrealizowali 861 zleceń zakupów dla seniorów (najwięcej w woj. świętokrzyskim – 212).

Zgodnie z zasadami akcji seniorzy dzwonią na numer regionalnej infolinii akcji i zgłaszają telefonicznie zapotrzebowanie na pomoc w zrobieniu i dostarczeniu zakupów. Wolontariusz ustala z seniorem listę zakupów, realizuje je w sklepach organizowanych przez Grupę Eurocash (abc, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Gama, Groszek, Lewiatan) i dostarcza je pod wskazany adres. Dostawy są darmowe, a płatność za nie senior przekazuje wolontariuszowi w gotówce. 

Wolontariusze wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej, tj. maseczki, przyłbice, rękawiczki i kombinezony ochronne.

Akcja prowadzona jest w lokalizacjach, w których obecni są wolontariusze. Interaktywna mapa wskazująca lokalizacje wolontariuszy jest dostępna na: https://grupaeurocash.pl/blog/zakupydlaseniora