Emilewicz o wstępnej dacie wznowieniu gospodarki w pełnym wymiarze

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w Radio Plus, kiedy można się spodziewać "w miarę pełnego" odmrożenia gospodarki.

Wicepremier i minister rozwoju mówiła w  Radiu Plus jak wygląda zakładany na dziś (20.04) harmonogram luzowania obostrzeń dotyczących walki z epidemią koronawirusa. - Wstępnie (…) mówimy o wznawianiu w wymiarze w miarę pełnym od początku lipca. Oczywiście nie wiemy dokładnie kiedy to pełne wznowienie będzie możliwe - podkreślała. 

Wicepremier powiedziała także, że rząd cały czas bada straty wywołane epidemią: (...) Analizujemy jaki procent produkcji jest wyhamowany. Analizujemy dzień do dnia, tydzień do tygodnia i miesiąc do miesiąca. Nasze szacunki mówią o 7 miliardach złotych dziennie i około 139 miliardach w skali miesiąca (…) Dane, które posiadamy dotyczące stopy bezrobocie to 6%  na koniec miesiąca.

Jak dodała wicepremier w tygodniu po Świętach Wielkanocnych resort zaobserwował wyhamowanie zawieszania działalności gospodarczej.

Przypomnijmy. Rząd założył 4 etapy powrotu do "normalności". Na chwilę obecną, mimo poluzowań, które od dziś obowiązują, jesteśmy w pierwszym etapie. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele rządu tłumaczyli, że im mniej zachorowań, tym mniej obostrzeń i na odwrót. Póki co, liczba zachorowań rośnie.

Ilona Mrozowska 3586 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.