Nowel wprowadza pieczywo do wypieku w domu

W sklepach sieci Lidl, Dino, Carrefour i Tesco można już kupić produkty nowej marki. "Domowa Piekarenka" firmy Nowel to zapakowane pieczywo do wypieku w domowym piekarniku.

Świeże pieczywo to dla większości konsumentów w Polsce produkt pierwszej potrzeby. Według niektórych badań dla ponad 80% osób chleb lub bułka stanowi podstawę codziennego śniadania. „Domowa Piekarenka” to pierwsza konsumencka marka wprowadzona przez piekarnię Nowel, której pieczywo dostępne jest niemal we najpopularniejszych sieciach handlowych.

Pieczywo – pakowane po 10 sztuk – wypiekane jest w 80%, a następnie mrożone zimnym powietrzem i szczelnie zapakowane. Podobnie jak pozostałe wypieki firmy również nowe produkty mają czystą etykietę, która gwarantuje brak konserwantów i spulchniaczy.

W pierwszej kolejności do oferty trafi sześć rodzajów najchętniej wybieranych produktów: kajzerka pszenna, wieloziarnista, bułka śniadaniowa i ziemniaczana, paluszek śniadaniowy oraz ciabatta. W przyszłości planowane jest rozszerzenie oferty marki o kolejne produkty.

– Nad Domową Piekarenką pracowaliśmy od wielu miesięcy, jednak wydarzenia ostatnich tygodni wpłynęły na istotne przyspieszenie tempa prac – przyznaje Elżbieta Zajezierska, prezes firmy Nowel. - Dlatego już dziś proponujemy klientom ten sam, znany i lubiany smak pieczywa – tyle że w opakowaniu – dodaje.

Piekarnia Nowel to rodzinna firma o niemal 100-letniej tradycji. Historia przedsiębiorstwa sięga 1925 r., kiedy dziadek obecnej właścicielki, Elżbiety Zajezierskiej, założył pod Warszawą małą, rzemieślniczą piekarnię. Dziś każdego dnia z podwarszawskiego Legionowa pieczywo Nowel trafia do największych sieci handlowych w Polsce i Europie, a także na rynki pozaeuropejskie m.in. do Stanów Zjednoczonych czy Korei Południowej.

Technologia produkcji pieczywa do dopieku umożliwia, bez utraty właściwości odżywczych czy smakowych, zastąpienie ostatniego etapu kilkuminutowym dopiekiem w domowym piekarniku. Co ważne, rozmrożone pieczywo można do 48 godzin przechowywać w lodówce, co pozwala na elastyczne zarządzanie zakupami i zapasami.

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.