Aldi Süd otwiera minisklep dla pracowników szpitala

Aldi Süd prowadzi teraz polowy oddział na terenie kliniki uniwersyteckiej we Frankfurcie. Dostęp do minidyskontu o powierzchni ok. 500 mkw. mają tylko pracownicy szpitala.

Aldi Süd wsparł pracowników Szpitala Uniwersyteckiego we Frankfurcie, uruchamiając przy nim specjalną placówkę. Minimarket zapewnia około 6000 pracowników codzienne produkty. W sklep została przekształcona dawna stołówka kliniczna o około 500 mkw.

– Personel szpitala nie ma czasu na prywatne, codzienne sprawy, takie jak zakupy – komentuje Aldi, informując o otwarciu. Dyskont chce to zmienić dzięki sklepowi swojej koncepcji: zgodnie z zapowiedziami firmy sprzedawca oferuje około 900 produktów na tym terenie. Oprócz papieru toaletowego, mleka i tym podobnych produktów pierwszej potrzeby, w asortymencie znajdą się także np. schłodzone przekąski. Zaopatrzenie jest dostarczane raz dziennie z centrum logistycznego regionalnej firmy Aldi Süd Mörfelden.

Na razie minimarket Aldi ma działać do 30 czerwca. Wstęp do niego mają tylko pracownicy kliniki, którzy mogą zrobić zakupy dopiero po okazaniu dowodu osobistego. Obiekt jest czynny od poniedziałku do soboty od 7 rano do 15:00 po południu, a klienci mogą dokonywać płatności bezgotówkowych. Panele z pleksiglasu przy kasach i paski samoprzylepne na podłodze mają chronić klientów i pracowników oddziałów przed zbyt dużym kontaktem.

Także w innych europejskich krajach dystrybutorzy żywności pomagają personelowi szpitali. Na przykład w sklepach holenderskiej sieci, że Albert Heijn personel medyczny ma pierwszeństwo zakupu, jeśli przed sklepami tworzą się kolejki. Sklep spożywczy utworzył również we współpracy z pięcioma szpitalami punkty odbioru. Tam tylko pracownicy mogą odebrać wcześniej zamówione towary.

Sklepy spożywcze są również pomocne w Wielkiej Brytanii. Tesco, podobnie jak Aldi we Frankfurcie, wkrótce otworzy sklep pop-up tylko dla pracowników NHS w nowym szpitalu Nightingale w Birmingham. Będą mogli robić w nim zakupy przez całą dobę. Sprzedawca rozmawia z zarządem kliniki o innych lokalizacjach Tesco w szpitalach Nightingale. Tymczasem Marks & Spencer zaopatruje pracowników szpitalnych w odzież i oferuje im darmowe dostawy zakupów spożywczych darowiznami na odzież i bezpłatną dostawą artykułów spożywczych. Na przykład firma przekazała tysiące koszulek „Jesteśmy NHS” zespołowi szpitala NHS Nightingale w Londynie.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.