Ograniczenia w handlu przedłużone do 19 kwietnia

Rząd przedłużył dzisiaj obostrzenia związane z walce z pandemią, w tym te dotyczące handlu. Jak na razie do 19 kwietnia obowiązują ograniczenia dotyczące galerii handlowych, jak również limitu osób w sklepach.

-  Aby dalej ograniczać rozprzestrzenianie epidemii, przedłużamy obowiązujące ograniczenia, bo one działają. I to działają dobrze – argumentował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Oznacza to, że co najmniej do 19 kwietnia galerie handlowe mogą funkcjonować w ograniczonym do tej pory zakresie. Zamknięte mają pozostać m.in. kina, teatry, muzea, zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne.

Premier utrzymał również obowiązujący limit osób robiących zakupy w sklepach. Obecnie wynosi on trzykrotność stanowisk kasowych.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że od przyszłego czwartku – 16 kwietnia - będzie wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Na razie nie podał szczegółów, choć zapewnił, że może to być chusta lub szalik. Obowiązek noszenia maseczek w sklepach wprowadzili już jakiś czas temu Austriacy.

Premier Morawiecki zapowiedział ponadto, że po świętach przedstawi plan powrotu do "nowej rzeczywistości gospodarczej". Podziękował również branży handlowej za realizowanie obecnie bardzo ważnej misji - zakupowej. - Bardzo gorąco dziękuję paniom ekspedientkom - mówił wprost Morawiecki.  

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.