Specjał szuka rąk do pracy

W związku z rozwojem firmy i trzech sieci franczyzowych: Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal, które obecnie liczą ponad 8700 placówek handlowych Specjał przyjmuje do pracy w branży FMCG pracowników do detalu, jak również w hurcie w 19 centrach dystrybucyjnych na terenie całej Polski.

Jak przyznaje Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Specjał, w ostatnich tygodniach Grupa zmierzyła się ze zwiększoną ilością zamówień towarów pracujemy w zmianowym systemie pracy zapewniając bezpieczeństwo poszczególnych zespołów pracowniczych. - Cała nasza firma pracuje na zwiększonych obrotach, zapewniając ciągłość dostaw - podkreśla.

Aby móc zapewnić Polakom dostęp do żywności potrzebne są jednak dodatkowe ręce do pracy. - Aktualnie nasze HR zwiększają rekrutację na stanowiska: magazynier, kierowca, sprzedawca - mówi Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Specjał.

Firma powołała także specjalny zespół ds. COVID-19, który stale monitoruje sytuację i na bieżąco wdraża we wszystkich obszarach biznesowych Grupy Kapitałowej Specjał wytyczne, zarówno Ministra Zdrowia jak i Głównego Inspektora Sanitarnego, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa i zwiększania bezpieczeństwa, pracownikom, klientom. We wszystkich obszarach biznesowych GK Specjał wprowadziła odpowiednie procedury bezpieczeństwa i najwyższe standardy higieny.

- Wprowadziliśmy miedzy innymi dostawy do naszych magazynów, bez osobistego kontaktu kierowcy dostawcy ze służbami działu przyjęć, wprowadziliśmy obowiązkowy pomiar temperatury wszystkim pracowników logistyki, dodatkowo pracownicy zostali wyposażeni w niezbędne środki do dezynfekcji oraz przeszkoleni z procedury minimalizowania zagrożenia roznoszenia się wirusa. We wszystkich obiektach GK Specjał wdrożono procedury stałej dezynfekcji, ograniczenia spotkań, zakazu wizyt osób zewnętrznych, brak migracji pracowników pomiędzy oddziałami. Wszystkie te działania zostały wprowadzone, aby zakupy w GK Specjał były bezpieczne - dodaje Krzysztof Tokarz.

Ponadto Grupa Kapitałowa Specjał, proponuje w ramach „Funduszu Wsparcia”, środki finansowe dla swoich franczyzobiorców przekazywane w formie nieoprocentowanych pożyczek. Środki mają zostać przeznaczone dla sklepów, których działalność bezpośrednio została zagrożona skutkami pandemii koronawirusa. Każdy z wniosków o takie wsparcie będzie rozpatrywany indywidualnie przez specjalnie powołane zespoły z każdej sieci.

Cały czas monitorowane są potrzeby w/w zakresie. Budżet wynosi 5 mln zł lecz kwota zależna jest od bieżącego monitoringu i rozwoju sytuacji, może zostać w każdej chwili zwiększona. Przyznane środki mogą zostać przeznaczone na realizację bieżących zobowiązań wynikających z działalności sklepu, bądź też uzgodnionych działań promocyjnych i wizerunkowych mających na celu odbudowę pozycji rynkowej sklepu.

Obecnie sieci franczyzowe Specjał to 8933 placówki handlowe, obroty sieci franczyzowych przekroczyły 11,2 mld zł w 2019 r.

Joanna Hamdan 10756 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.