Węgrzy chcą kupić Galerię Północną

Za pośrednictwem systemu funduszy inwestycyjnych jedno z warszawskich centrów handlowych stanie się własnością Narodowego Banku Węgier - donosi lokalny serwis tubiałołęka.pl.

Chodzi o Galerię Północną, działającą w północnej dzielnicy Warszawy – Białołęce. Otwarto ją we wrześniu 2017 r. Jej właścicielem jest GTC, działająca od 1994 r. na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W Warszawie należy do niej nie tylko Galeria Północna, ale także kompleksy biurowe.

Teraz, jak podaje portal, Narodowy Bank Węgier zakłada firmę Optima Befektetési, która z kolei powołuje fundusz Optimum Ventures Magántőkealap. A to wszystko po to, aby kupić większość udziałów w spółce GTC i tym samym zmienić właściciela m.in. Galerii Północnej.

Wartość sprzedawanych papierów jest szacowana na około 1,8 mld zł. Zgodę na transakcję muszą jeszcze wyrazić urzędy antymonopolowe.

 

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.