Mówił, że ma koronawirusa. Nie zapłacił za zakupy

Docierają do naszej redakcji zgłoszenia o sytuacjach, w których nieodpowiedzialne zachowanie kończy się interwencją policji i wnioskiem o odszkodowanie. Tak było w jednym ze sklepów Specjał.

5 kwietnia taka sytuacja miała miejsce w jednym z sklepów należących do firmy Specjał – Delikatesów Premium Nasz Sklep.

Ochrona Specjał zatrzymała mężczyznę, który nie zapłacił za zakupy. Twierdził za to, że jest zarażony koronawirusem. Załoga opuściła sklep, policjanci wyposażeni w odpowiednie środki bezpieczeństwa zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że nie ma żadnych objawów, był jednak pod wpływem alkoholu.

- Jest to najlepszy sklep na osiedlu, gdzie mnóstwo ludzi robi zakupy. Istniało ryzyko, że będzie wyłączony i zamknięty do dezynfekcji lub do odwołania. Na szczęście okazało się że mężczyzna nie był zarażony, sklep działa – usłyszeliśmy w centrali Specjału. - Sytuacja pokazała, że zadziałały procedury bezpieczeństwa - powiedział nam jeden z pracowników. Jak się dowiedzieliśmy, sieć wystąpiła o odszkodowanie od zatrzymanego.

Procedury bezpieczeństwa

Warto odnotować, że w ostatnich tygodniach siieci PSH Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal kooperujące w ramach Grupy Kapitałowej Specjał podjęły szereg działań prewencyjnych i edukacyjnych skierowanych do franczyzobiorców, pracowników i klientów sieci. Pracownicy sklepów otrzymali pakiet niezbędnych materiałów oraz informacji dotyczących procedur sanitarnych. Regularnie wprowadzane są działania mające na celu ochronę kadry oraz klientów m.in.: odkażane są: kasy, taśmy kasowe, wózki, terminale płatnicze, koszyki, klamki, poręcze, terminale czyli wszystkie miejsca szczególnie i często dotykane.

Wprowadzane są też działania informacyjne w sklepach, m.in. plakaty oraz ulotki informacyjne dotyczące procedur bezpieczeństw. Priorytetem jest również konieczność używania jednorazowych rękawiczek, dostępnych na terenie sklepu.

Operator wprowadził też specjalną usługę dezynfekcji oraz ozonowania sklepów, które realizowane jest przez pracowników firmy Ochrona Specjał. Przeszkolona ekipa w strojach ochronnych za pomocą profesjonalnych środków podnosi bezpieczeństwo sklepów.

Katarzyna Pierzchała 3463 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.