Rusza rezerwacja gotowych paczek w Auchan

Auchan Retail Polska wprowadza nową formułę sprzedaży "Rezerwacja zestawów". Od 7. kwietnia br. klienci sieci mogą rezerwować online specjalnie przygotowane zestawy produktów, a następnie odebrać je z wyznaczonego na punktu.

Jak podkreśla Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska, cały czas sieć pracuje nad rozwojem nowych usług dla klientów, chcąc ułatwić im zakupy.

Nowa usługa, która nazywa się „Rezerwacja zestawów”, pozwala na uniknięcie kolejek i ograniczenie kontaktu z innymi osobami do minimum.

- Wierzymy, że to rozwiązanie doceni wielu naszych klientów, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, ale również i później – uważa Gerard Gallet.

Usługa działa od 7 kwietnia i wprowadzona jest w prawie wszystkich hipermarketach Auchan. Wyłączone z niej są jedynie Auchan Zielona Góra i Auchan Racibórz.

W ramach „Rezerwacja zestawów” obecnie oferowany jest wybór sześciu zestawów produktowych, w cenie od 65 do 140 zł:

  • podstawowy - mąka, olej, cukier, makaron, ryż, herbata, papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe. Cena 95 zł.

  • rozszerzony - płatki śniadaniowe, kawa, ketchup, majonez, musztarda, tuńczyk w puszce, fasola, herbatniki, wafelki. Cena 140 zł.

  • owoce i warzywa - ziemniaki, pomidory, cebula, papryka, banany, ogórki, marchew, włoszczyzna. Koszt: 65 zł.

  • produkty świeże – parówki, masło, mleko, śmietana, kiełbasa, kabanosy, ser żółty, jogurt naturalny. Cena 75 zł.

  • dla kota i zestaw dla psa – sucha i mokra karma, czy różne przysmaki dla zwierząt domowych. Każdy z zestawów po 100 zł.

Przy odbiorze zestawów można dokonać także zakupu wody mineralnej, naturalnej i gazowanej, w zestawach 6 x 1,5 l, żwirku dla kota oraz dużej karmy dla psa. 

Aby skorzystać z usługi, należy dokonać rezerwacji wybranego zestawu (lub zestawów) na stronie https://www.auchan.pl/pl/dla-klienta/rezerwacje, uregulować płatność bezgotówkowo i odebrać zestaw z parkingu lub galerii wybranego sklepu w wyznaczonych godzinach. Istnieje również możliwość bezgotówkowego zakupu pakietów bezpośrednio w punkcie odbioru (do wyczerpania zapasów) – punkty przy każdym sklepie będą specjalnie oznaczone. Dodatkowo zestawy dostępne są również na platformie Allegro, wraz z innymi produktami Auchan z kategorii „non-food”.

Na podobne rozwiązanie, choć nie tak rozbudowane, zdecydowała się 2 kwietnia sieć Kaufland. Paczki można zamówić za pośrednictwem internetowego sklepu Mango. Przesyłki są dostarczane w ciągu 48 godzin od chwili zamówienia. W gotowych już paczkach znajduje się 30 podstawowych produktów, które cieszą się popularnością wśród klientów sieci Kaufland. Są to artykuły pierwszej potrzeby, takie jak np. mąka, makaron, ryż, mleko, cukier, herbata, sosy pomidorowe, olej czy papier toaletowy. Ceny produktów są identyczne jak te w sklepie stacjonarnym – koszt pojedynczej paczki wynosi 115,98 zł, a przesyłki 19,99 zł. Pisaliśmy o nim tutaj

Auchan Retail Polska to wieloformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów, supermarketów, sklepów franczyzowych i sklepów osiedlowych pod szyldem Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

Katarzyna Pierzchała 5229 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.