Metro cash & carry otwiera się na konsumentów

Niemiecki operator hurtowni cash & carry, który niedawno pozbył się swojej ostatniej detalicznej odnogi, sieci hipermarketów Real, umożliwił robienie zakupów konsumentom.

Metro AG, właściciel sieci hurtowni cash & carry Metro i Makro otwiera swoje placówki dla klientów końcowych. Na razie na czas określony i w jednym kraju związkowym – Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Konsumenci niebędący przedsiębiorcami mogą robić zakupy w pięciu placówkach do 19 kwietnia.

Meklemburgia-Pomorze Przednie jest pierwszym niemieckim krajem związkowym, który wydał zgodę na otwarcie placówek C + C również dla konsumentów, co w normalnych warunkach jest w Niemczech zabronione prawem. Skorzystała z tej możliwości sieć Metro, umożliwiając do 19 kwietnia 2020 r. zakupy konsumentom w hurtowniach w miejscowościach Wolgast, Greifswald, Wismar, Neustrelitz i Waren.

– Obecnie wszyscy konsumenci mogą robić zakupy w sklepach Metro bez konieczności przedstawiania karty klienta przy wejściu lub przy kasie – poinformowała firma. – Klienci mogą wybierać spośród około 12 000 produktów, głównie spożywczych.

W związku z pandemią koronawirusa Metro chce otworzyć wszystkie 103 hurtownie w Niemczech dla klientów końcowych. Jak podkreśla, w ten sposób firma chce przyczynić się do zaspokojenia zwiększonego popytu na produkty zaopatrzenia wśród konsumentów w kryzysie. Jednak warunkiem takiego kroku jest, aby wszystkie kraje związkowe dały zielone światło.

Wcześniej w marcu konkurent Metra, Selgros również chciał tymczasowo otworzyć swoje sklepy dla klientów prywatnych, jednak wkrótce po ogłoszeniu projektu firma wycofała się z tych planów.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.