Dworczyk: lada moment ogłoszenie rozszerzenia tarczy antykryzysowej

Prace nad rozszerzeniem tarczy antykryzysowej są na ukończeniu i lada moment można się spodziewać ogłoszenia jej rozszerzenia - poinformował we wtorek w TVP szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk pytany o nowelizację ustaw składających się na pakiet antykryzysowy odpowiedział, że rząd "cały czas pracuje nad rozszerzenie przyjętej tarczy antykryzysowej".

- Jest tam szereg rozwiązań ważnych dla firm, też ważnych ze względu na płynność, która dzisiaj w przedsiębiorstwach, jest i będzie bardzo istotna - stwierdził Michał Dworczyk.

Dodał, że prace nad tarczą są na ukończeniu i lada moment możemy się spodziewać ogłoszenia rozszerzenia tarczy antykryzysowej.

6 kwietnia minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, poinformowała natomiast, że złożono już ponad 214 tys. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.

Ponad 17 tys. wniosków dotyczy przyznania niskooprocentowanej pożyczki do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorców.

Ona również zapewniła, rząd pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają wesprzeć polską gospodarkę. Świadczenia socjalnie takie jak 500 plus i trzynasta emerytura mają być kontynuowane.

Źródło: PAP

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.