Żabka i użytkownicy aplikacji żappka zebrali ponad 1 mln zł na pomoc szpitalom

Użytkownicy aplikacji żappka wspólnie z siecią Żabka w ciągu 48 godzin zebrali ponad 1 mln zł na pomoc 15 regionalnym szpitalom zakaźnym, walczącym z epidemią koronawirusa, podała Żabka.

Akcja polega na wymianie punktów, czyli tzw. żappsów, na jedną z pięciu cegiełek w przedziale od 50 do 4000 żappsów, które po podwojeniu oznaczają przekazanie pomocy finansowej w przedziale od 1 do 100 złotych. Żappsy na wsparcie szpitali można przekazywać do końca kwietnia br. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj

– Jesteśmy niezwykle dumni z postawy użytkowników aplikacji żappka, że tak licznie i tak hojnie wymieniają swoje punkty na cegiełki – powiedział wiceprezes ds. finansowych i rozwoju w firmie Żabka Polska Tomasz Blicharski, cytowany w komunikacie. – Cieszymy się, że wspólnie z nami zdecydowali się pomagać. Milion złotych w tak krótkim czasie  to nasz wspólny sukces, ale nie zatrzymujemy się na tej kwocie. Dalej zachęcamy wszystkich korzystających z aplikacji żappka, by przyłączyli się do zbiórki. Do końca kwietnia na pewno jesteśmy w stanie zebrać znacznie więcej – dodał.

Jednorazowo klient może przekazać swoje punkty w pięciu przedziałach liczbowych. Każda kwota przekazana przez użytkownika żappki zostaje dodatkowo podwojona przez Żabkę i przekazana jako wsparcie szpitalom zakaźnym. Punkty, czyli żappsy, są otrzymywane na start po zainstalowaniu aplikacji mobilnej oraz za każdym razem, gdy podczas zakupów klient przedstawi kasjerowi do zeskanowania kod ze swojej aplikacji. 

Lista szpitali, którym użytkownicy żappki mogą pomóc:

- Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, ul. Dr. Ludwika Rydygiera 15-17 
- Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Walczaka 42 
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie, ul. Jakubowskiego 2 
- Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. z o.o., ul. Ignacego Paderewskiego 5 
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej MSWiA im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego w Białymstoku, ul. Fabryczna 27 
- Megrez sp. Z o.o. w Tychach, ul. Edukacji 102 
- Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, ul. Radomska 70 
- Szpital w Ostródzie S.A. ,ul. Jagiełły 1 
- Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie, ul. Wołoska 137 
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4 
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach, ul. Bema 1 
 - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, ul. Parzęczewska 35 
- Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. z o.o., ul. Kośnego 53 
- 7. Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ Imienia Kontradmirała Profesora Wiesława Łasińskiego w Gdańsku, ul. Polanki 117 
- Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, ul. Arkońska 4.

Żabka przypomniała też, że na wielu płaszczyznach pomaga finansowo w walce z trwającą w Polsce epidemią. Sieć zdecydowała się na przekazanie kwoty 4,5 mln zł na wsparcie finansowe instytucji, które stoją na czele wspólnych działań przeciwko rozprzestrzeniania się wirusa w Polsce. Dodatkowo kwota 2 mln zł została przeznaczona na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej. Przekazana suma pozwoli wykonać ok. 5 tys. testów na obecność koronawirusa. 

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 6 000 placówek prowadzonych przez ponad 4300 franczyzobiorców pod marką Żabka.

Magdalena Weiss 2531 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.