Od dostarczania posiłków do dostaw artykułów spożywczych

Zajmujące się dotąd dostarczaniem posiłków firmy w czasie epidemii koronawirusa będą dostarczać także artykuły spożywcze ze sklepów osobom, które z różnych względów nie mogą wychodzić z domu.

Uber Eats rozpoczyna współpracę z francuską grupą supermarketów Carrefour, aby pomóc paryżanom w zakupie podstawowych towarów i żywności. Jak zapowiada firma plany wprowadzenia takiej usługi dotyczą także Hiszpanii i Brazylii.

Nowa usługa Carrefour i Uber Eats zacznie działać 6 kwietnia w około 15 sklepach w Paryżu i okolicach, zanim zostanie wprowadzona w całym kraju i pozwala użytkownikom wybrać sklep spożywczy Carrefour w aplikacji lub witrynie Uber Eats.

Klienci mogą również zamawiać produkty przez telefon od 11:00 do 23:00, takie jak produkty spożywcze czy środki higieniczne i czyszczące. Dostawa do domu zakupionych towarów nastąpi w ciągu ok. 30 minut.

Dodatkowo w kwietniu Uber Eats zniesie opłaty za dostawy dla wszystkich zamówień Carrefour.

Carrefour badał już tego rodzaju opcje przed wybuchem epidemii koronawirusa, ponieważ grupy supermarketów zmagają się z coraz większą konkurencją ze strony Amazona.

W ubiegłym roku sieć współpracowała z hiszpańskim start-upem Glovo, aby zapewnić szybkie usługi dostawy do domu. Z kolie na Tajwanie, w Kuwejcie, Omanie, Katarze, Bahrajnie, Argentynie, Chile i Urugwaju współpracuje na tym polu z Delivery Hero.

Także Delivey Hero oprócz dostarczania gotowych posiłków będzie dostarczać inne produkty.  Firma oprócz Carrefoura współpracuje również z innymi supermarketami, takimi jak ICA w Szwecji i Walmart w Argentynie.

Natomiast w Wielkiej Brytanii firma Deliveroo w zeszłym miesiącu ogłosiła uruchomienie dwóch usług mającym pomóc osobom izolującym się z powodu koronawirusa. Ponadto towary, takie jak papier toaletowy i chusteczki higieniczne lub konserwy, są również dostępne za pośrednictwem Deliveroo w sklepach Franprix w Paryżu należących do Grupy Casino.

Ponadto w Hiszpanii Uber Eats współpracuje z grupą stacji paliw Galp, która zapewnia dostawy ze swoich sklepów do domu środków czyszczących i przyborów toaletowych. A Brazylii, aby zwiększyć przepływ dostaw, Uber Eats będzie również współpracować z aptekami, sklepami ogólnospożywczymi i sklepami zoologicznymi.

Źródło: www.reuters.com

Joanna Hamdan 13675 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.