Lidl rekrutuje

Lidl rozpoczął rekrutację na nowe stanowisko w sklepie o nazwie "pracownik wsparcia sprzedaży". Chodzi o to, by nieco odciążyć już zatrudnionych kasjerów.

Sieć właśnie rozpoczęła rekrutację na stanowisko pomocnicze w zakresie wsparcia sprzedaży. W okresie zwiększonej ilości pracy, chce w ten sposób wesprzeć obecnych pracowników sklepu w ich codziennych obowiązkach, takich jak rozpakowywanie towaru czy dbanie o porządek.

- Nasz zespół ma aktualnie wiele nowych obowiązków, a dzięki ich zaangażowaniu każdego z nas w wykonywaną pracę sklepy Lidl mogą być nieprzerwanie otwarte. Praca w handlu jest zajęciem niezwykle wymagającym, tym bardziej w tej nieporównywalnej z żadną inną sytuacji - mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Nowe stanowisko w strukturze firmy pojawi się w kwietniu. Sieć sklepów Lidl liczy już w naszym kraju ponad 700 placówek, dlatego zainteresowani pracą będą mogli znaleźć stabilne zatrudnienie w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Jak podkreśla Lidl, dzięki nowym etatom w ich sieci, osoby, które na przykład straciły zatrudnienie z powodu koronawirusa, mogą znaleźć je w Lidlu.

To nie jedyna sieć, która oferuje pracę w dobie epidemii. Dotychczas już 650 osób znalazło tymczasową pracę w Tesco, a detalista nie wyklucza kolejnych rekrutacji. Pracownicy  ci pomagają w codziennej obsłudze sklepów, dostaw i zamówień internetowych. Szczegóły tutaj.

 

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.