Allegro zawiesza zapowiadane podwyżki opłat

A to w ramach wsparcia dla przedsiębiorców handlujących na platformie. To nie jedyne rozwiązania, które mają pomóc w przetrwaniu obecnej sytuacji. Allegro przeznacza na te cele 16 mln zł.

Celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży w związku z koronawirusem, chcących rozpocząć sprzedaż online przy zerowych kosztach prowizji.

W ubiegłym tygodniu Allegro ogłosiło wartą 21 mln zł inwestycję, dzięki której każdy Polak całkiem za darmo i bez dodatkowych warunków może przez miesiąc korzystać z bezpłatnych dostaw w ramach Allegro Smart!.

- W ten sposób pomagamy Polakom zorganizować swoje życie w trudnych czasach i zrobić zakupy online bez żadnych kosztów dostawy. 1 kwietnia uruchamiamy wart ponad 16 milionów złotych Pakiet wsparcia dla Sprzedających – deklaruje Francois Nuyts, CEO Allegro.

Pakiet ma pomóc obecnym sprzedawcom utrzymać biznes i lepiej zarządzać  przepływem gotówki a nowym firmom, szukającym nowych kanałów online, obniży koszty rozpoczęcia sprzedaży. 

W jego ramach zostaje wydłużony termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni. Wprowadza on też 3-miesięczny okres bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności. Dzięki temu będą mogli łatwo rozpocząć sprzedaż w internecie.

Nowy program daje też łatwy dostęp do pożyczki gotówkowe z cashbackiem w wysokości  3%, do 4,5 tys zł dla sprzedawców prowadzących jednoosobową  działalność gospodarczą. Wnioski można składać w pełni online, a do decyzji banku nie potrzeba żadnych dokumentów finansowych. Ten produkt będzie oferowany wspólnie z mBankiem.

Allegro wstrzymuje też wcześniej ogłoszone podwyżki opłat, dzięki czemu sprzedawcy oszczędzą 8,5 mln zł. Zapowiadana w styczniu zmiana sposobu naliczania prowizji, wliczająca do podstawy koszty dostawy, planowana na 2 kwietnia, także będzie zawieszona.

Co więcej, mali i średni sprzedawcy później zapłacą za usługi Pomożemy małym i średnim sprzedawcom, bowiem wydłużony zostaje termin zapłaty prowizji za usługi Allegro z 14 do 60 dni. Dotyczy to 54 tysięcy obecnych małych i średnich sprzedawców. Przedłużenie okresu płatności włączone będzie automatycznie.

Na platformie Allegro można znaleźć dziś prawie 130 milionów ofert od ponad 140 tysięcy sprzedawców - nie tylko największych światowych marek, ale przede wszystkim polskich małych i średnich polskich przedsiębiorstw. W serwisie zarejestrowanych jest 21 milionów kont klientów.

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.