Coty rozpoczyna produkcję płynu do dezynfekcji rąk

Firma szacuje że produkcja żelu, który będzie następnie przekazany w formie darowizny, osiągnie skalę do kilkudziesięciu tysięcy opakowań tygodniowo.

Produkty te będą nieodpłatnie przekazywane personelowi służb medycznych i ratunkowych, które doświadczają braków podstawowych środków ochrony spowodowanych szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa. Będą one również udostępniane pracownikom Coty, którzy pracują w zakładach produkcyjnych i dystrybucyjnych zajmujących się produkcją i dystrybucją żeli.

Firma wyprodukowała już pierwsze partie płynu do dezynfekcji w zakładach znajdujących się w USA i Monako. Kolejne zakłady dołączą do produkcji już w tym tygodniu. Ostateczny poziom produkcji będzie uzależniony od dostępności zasobów i materiałów, a także od lokalnych przepisów.

- Jako odpowiedzialna społecznie firma chcemy udostępnić nasze zasoby i zakłady w ramach pomocy dla społeczności w których działamy w tych niezwykle trudnych czasach - powiedział Pierre Laubies, prezes Coty (CEO). - Zapewniając płyn do dezynfekcji rąk tam, gdzie jest on najbardziej niezbędny, możemy z dumą wspierać najodważniejszych pracowników służb medycznych i ratunkowych w walce, którą prowadzą oni z chorobą COVID-19 - dodaje.

Z kolei Pierre-Andre Terisse, dyrektor operacyjny Coty, powiedział: - Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem. Zamierzamy podjąć wszelkie możliwe działania i środki ostrożności, aby zapewnić im zdrowie i bezpieczeństwo, gdy pracują na rzecz ochrony społeczności którym służymy i o które dbamy. Jesteśmy bardzo dumni z naszych współpracowników, którzy podejmują tę globalną walkę z chorobą COVID-19.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.