PGS: kupujcie w lokalnych sklepach

Polska Grupa Supermarketów zwraca się z apelem do klientów o wsparcie drobnych, lokalnych przedsiębiorców. Jednocześnie dziękuje swoim współpracownikom, którzy każdego dnia obsługują tysiące klientów.

- Rozwaga oraz stosowanie się do odgórnych zaleceń bezpieczeństwa to dwa priorytety, którymi powinniśmy kierować się w celu ochrony zdrowia naszego i naszych bliskich. Jednak w tym krytycznym momencie waży się również przyszłość tysięcy mikro- i małych przedsiębiorców oraz ich pracowników, którzy codziennie starają się pełnić obowiązki, dostarczając nam swoje usługi i produkty – mówi Michał Sadecki, prezes PGS (na zdjęciu). 

Apeluje on o wsparcie dla tysięcy małych polskich firm - sklepów i restauracji, których sytuacja jest coraz bardziej skomplikowana.

- Wybierajmy lokalne osiedlowe sklepy spożywcze, które od wielu lat znajdują się w trudnej sytuacji, borykając się z niską marżą i konkurencją światowych korporacji – mówi Sadecki. - Innymi słowy: prosimy o wsparcie dla polskiej gospodarki, której kondycja zależy głównie od ciężkiej pracy wszystkich obywateli - tłumaczy.

Polski rząd ogłosił niedawno wdrożenie wartej około 212 mld zł „Tarczy Antykryzysowej”, mającej złagodzić m.in. zdrowotne jak i ekonomiczne skutki kryzysu epidemiologicznego.

- Niestety, już dziś wiemy, że podjęte środki okażą się niewystarczające, by uchronić tysiące polskich firm przed upadłością oraz dziesiątki tysięcy osób przed utratą pracy. Jako konsumenci mamy jednak niesamowitą moc – tłumaczy Sadecki.

Podkreśla, że wybierając polskie marki, polskie produkty i usługi pomagamy zachować produkcję i miejsca pracy, czyniąc jednocześnie polską gospodarkę silniejszą na tle światowego rynku.

- Wspomóżmy w tych ciężkich chwilach tych, którzy na co dzień budują wspólny dobrobyt – apeluje prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.