Iglotex: zmieniamy strukturę produkcji

Producent i dystrybutor wyrobów mrożonych, chłodzonych oraz suchych dla detalu i gastronomii, odczuwa negatywne skutki zamknięcia restauracji. Więcej jednak dostarcza do sklepów.

– Iglotex jest dużą firmą, o kilku filarach biznesowych – przypomina Marek Rogoża, dyrektor marketingu Iglotexu. Zajmujemy się produkcją, ale także dystrybucją produktów mrożonych i chłodzonych. Nasi odbiorcy to, w pewnym uproszczeniu, po połowie handel detaliczny i gastronomia. W tej ostatniej z powodu zamknięcia restauracji i barów nasza sprzedaż spadła w sposób znaczący. Odczuwamy więc tę sytuację bardzo boleśnie – ocenia.

W marcu firma odnotowała natomiast wzrost sprzedaży w sklepach detalicznych o około jedną piątą. Barierą większego wzrostu jest ograniczona ilość miejsca w sklepowych ale też domowych zamrażarkach.

– Zmieniamy strukturę produkcji, by więcej sił przerzucić na część detaliczną – mówi Marek Rogoża. Firma analizuje też możliwości udzielenia wsparcia partnerom gastronomicznym.

Iglotex wprowadził także dodatkowe zabezpieczenia na terenie zakładów.

– W polskim przemyśle spożywczym zabezpieczenia nawet na co dzień są na bardzo wysokim poziomie, ale oczywiście zwiększyliśmy liczbę dezynfekcji i środków dezynfekcyjnych, a wszystkie osoby wchodzące na teren naszych obiektów obowiązkowo poddawane są pomiarowi temperatury – mówi Marek Rogoża.

Firma zapewnia także, że dba o zachowanie pełnej dostępności produktów we wszystkich centrach dystrybucyjnych w całym kraju, zarówno pod markami własnymi, markami sieci, jak i markami innych producentów.

Magdalena Weiss 2543 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.