Newbridge wspiera szpitale produktami spożywczymi i higienicznymi

Ponad 3 tys. produktów spożywczych, higienicznych i środków czystości zostało podarowane trzem szpitalom w Toruniu, Krakowie oraz Łodzi. To inicjatywa centrów należących do Newbridge: Nowych Bielaw, Nowych Czyżyn i Nowej Górnej, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny w czasie epidemii.

W związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Towary takie jak żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu placówkach medycznych artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy niezwykle szybko się kończą.

Dlatego w akcie solidarności ze swoimi społecznościami lokalnymi, trzy centra handlowe z portfolio Newbridge przygotowały wózki załadowane kilkuset kilogramami niezbędnych produktów dla trzech szpitali w swoich miastach.

I tak, rezerwy Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu postanowiło uzupełnić Centrum Nowe Bielawy. Toruńskie centrum uruchomiło pomoc pod postacią prawie 760 produktów. Swoje wsparcie zaoferował także największy najemca centrum, lokalny oddział Carrefour, który również przekazał darowiznę na rzecz szpitala. W sumie w ostatni wtorek do placówki trafiło ponad 900 różnych produktów, m.in.  żywności czy artykułów higienicznych.

Podobne wsparcie rzeczowe od Centrum Nowe Czyżyny otrzymał w tym tygodniu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, do którego trafiło blisko 650 sztuk produktów, w tym artykułów spożywczych, środków czystości i higieny.

Nowa Górna z kolei postanowiła wesprzeć funkcjonowanie sąsiadującego z obiektem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, któremu partneruje również w innych przedsięwzięciach charytatywnych, m.in. jest jednym ze sponsorów dorocznego Biegu Charytatywnego ICZMP Run. W sumie łódzkie centrum przekazało dziś placówce ponad 1,5 tys. produktów pierwszej potrzeby. Tutaj również w pomoc zaangażował się jeden z najemców centrum – łódzki oddział hipermarketu Carrefour.

W ten sposób placówki medyczne w Toruniu, Krakowie i Łodzi uzupełniły swoje rezerwy w zapas m.in. wody mineralnej, soków, herbaty, kawy, mleka, cukru, wafli ryżowych, chrupkiego pieczywa, gotowych dań do odgrzania, suchych produktów, konserw, zup, kisieli czy dżemów, z których korzystać będą zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz pielęgniarki. W paczkach znalazły się także środki higieny, m.in.  mydła w płynie, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, żele pod prysznic oraz szampony.

- Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do szpitali, co możemy im podarować. Cieszymy się, że choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich - mówi Marta Drzewiecka, marketing & customer experience manager Newbridge Poland.

Co ciekawe, w przypadku Krakowa z prośbą o wsparcie produktowe dla szpitala zwróciła się do Newbridge klientka  Centrum Nowe Czyżyny. - Skontaktowała się z nami poprzez kanały społecznościowe naszego centrum, a kilka dni później już umawialiśmy transport towarów  – wyjaśnia Marta Drzewiecka.

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 r. przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typu convenience oraz parki handlowe.  Obecnie Newbridge jest właścicielem sześciu obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parków Handlowych Newbridge, zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie.

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.