W sklepach sieciowych trudno już o zakup pieczywa luzem

Sklepy wprowadzają obostrzenia mające za zadanie ochronę klientów przed rozprzestrzenianiem się wirusa i ... przed nimi samymi. Nie ma więc już dotykania pieczywa i sprawdzania czy odpowiada nam miękkość lub kruchość produktu [GALERIA].

Przykład z Lidla - pieczywo „Chrupiące z pieca” jest udostępniane klientom za pośrednictwem przeszklonych regałów, które zabezpieczają produkty przed zanieczyszczeniem, a także zapewniają dłuższą świeżość. Całość asortymentu pieczywa jest także z góry zapakowana przez sklep - dotyczy to zarówno bułek, słodkich wypieków, jak i samego chleba. Krajalnica wyłączona jest z użytku.

Podobnie jest w Kauflandzie - chleb pakowany jest pojedynczo a bułki po 3 lub 5 sztuk – w szczelnie zamkniętych i zaklejonych etykietą cenową papierowych torbach. Zdecydowano się także zawiesić sprzedaż ciastek, bakalii, makaronów oraz orzechów sprzedawanych luzem. Ciastka, które znajdują się jeszcze w sprzedaży, do wyczerpania zapasów będą oferowane jedynie w szczelnych opakowaniach. Kaufland zawiesił też tymczasowo możliwość sprzedaży produktów garmażeryjnych do pojemników własnych klientów.

Możliwość zakupu produktów na wagę do własnych opakowań nie jest możliwa w sklepach Auchan ani w Carrefourze (w Carrefourze nie ma też możliwości zakupu kawy do własnego kubka w bistro Smacznie na terenie całego kraju). Również w Żabce nie można zamówić hot doga czy napić się kawy.

Sieci zwiększają równocześnie kontrolę dostępności jednorazowych rękawic, przypominając przy tym klientom o konieczności zakładania ich przy kontakcie z owocami, warzywami i artykułami na wagę. odwołane zostały także wszelkie akcje degustacyjne i animacje na terenie sklepów, nie ma też możliwości spożywania na terenie sklepu dań na wynos, które są szczelnie zapakowane.

 

 

 

Ilona Mrozowska 3652 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.