Ruszył nowy Selgros, tym razem w Siedlcach

W nietypowej atmosferze, bo z obostrzeniami, przy ul. Łukowskiej 111 w Siedlcach ruszyła w czwartek nowa - 19 - hala Selgros Cash & Carry.

- Jesteśmy przekonani, że otwarciem hali 26 marca br. zdecydowanie zwiększamy bezpieczeństwo i pewność zakupów w Siedlcach. Nasi klienci mogą jednorazowo dokonać dużo większych zakupów niż w innych placówkach, ograniczając w ten sposób konieczność częstego wychodzenia z domu – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Selgros Cash & Carry. - Liczba klientów w hali  Selgros Cash & Carry na metr kwadratowy jest zdecydowanie mniejsza niż w typowych placówkach detalicznych – podkreśla.  

Dodaje, że przygotowując dzisiejsze otwarcie w Siedlcach, podjęto działania daleko wykraczające poza powszechnie stosowane standardy bezpieczeństwa. Wyznaczono więc bezpieczne strefy dla klientów oczekujących na wózek zakupowy. Jeżeli parking się zapełni, jeszcze przed wjazdem na teren przyległy hali, klienci są o tym fakcie informowani.

Operator zapewnia, że wszystkie wózki są dezynfekowane po każdym użyciu  a z jednym wózkiem będą mogły wejść do sklepu tylko 2 osoby. Co ważne, na czas trwania stanu epidemii ograniczono liczbę wózków zakupowych o połowę.

Każdy klient przed wejściem do sklepu proszony jest o zdezynfekowanie rąk i na życzenie otrzymuje jednorazowe rękawiczki. Z kolei na działach Owoce-Warzywa oraz Pieczywo jest informowany o konieczności stosowania rękawiczek jednorazowych przy wybieraniu i ważeniu produktów.

Kolejne obostrzenie: przy kasie może znajdować się tylko jeden klient. Kasjerki i kupujący są oddzieleni specjalną szybą w celu zachowania bezpiecznej odległości. Pracownicy kas wyposażeni są w rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji oraz będą mogli używać plastikowych osłon twarzy przeznaczonych do ochrony błon śluzowych oczu, ust i nosa  – tzw. przyłbic ochronnych.

W hali Selgros w Siedlcach zatrudniono ponad 200 osób, którym zapewniono stałą pracę. Pracują 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 5:00 do 21:00, w piątek i sobotę od 5:00 do 22:00, w niedziele handlowe od 8:00 do 18:00. Warto też wiedzieć, że we wszystkich halach Selgros już każdy może zrobić zakupy, nie tylko przedsiębiorcy, jak to było kiedyś. Teraz wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.selgros.pl lub przez aplikację. Kartę Klienta umożliwiającą zakupy można otrzymać od ręki w sklepie.

Szeroki asortyment i ekologia

Operator podkreśla, że mocną stroną hali jest doskonale zaopatrzony „Rynek artykułów świeżych”. Jego zdaniem na szczególną uwagę zasługuje dział z mięsem, w którym klienci znajdą między innymi wyroby przygotowywane na miejscu. W Selgros dostępny jest także szeroki asortyment owoców i warzyw od dostawców z kraju i ze świata. Klienci znajdą je w specjalnych pomieszczeniach ze stałą temperaturą 8°C.

Firma gwarantuje również niezmienną jakość i świeżość ryb oraz owoców morza. Zapewniają to dostawy realizowane 5 razy w tygodniu, specjalne opakowania transportowe oraz profesjonalne stoły ekspozycyjne. Ze specjalnie przygotowanych lad sprzedażowych z serami, mięsem i wędlinami będzie można zakupić na wagę.

W hali w Siedlcach zastosowano szereg najnowocześniejszych rozwiązań. Ciepło odpadowe wytwarzane przez systemy chłodnicze będzie ponownie wykorzystywane m.in. na potrzeby ogrzewania sklepu i podgrzania ciepłej wody. Budynek oraz tereny przylegające zostały wyposażone w energooszczędne i trwałe oświetlenie LED.

 

Katarzyna Pierzchała 4167 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.