Spar montuje panele pleksi także na stoiskach tradycyjnych

Wasz Sklep Spar, operator licencji Spar w Polsce, rozpoczął montaż barier ochronnych z płyt pleksi dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników sklepów oraz klientów.

Osłony pojawią się nie tylko na stanowiskach kasjerów, ale także przy stoiskach z wędlinami i serami oraz przy kasach alkoholowych.

Pracownicy sklepów już od początku pandemii wirusa w Polsce zostali wyposażeni w maseczki, rękawice oraz płyny dezynfekujące. Sieć zamówiła także specjalne przyłbice na twarz, które są dystrybuowane do zespołów pracujących w sklepach Spar. W sieci odbywają się szkolenia w zakresie procedur, wprowadzono także rotacyjne zmiany załogi sklepów oraz skrócenie godzin pracy.

W sklepach w związku z pandemią obowiązuje jeszcze częstsza dezynfekcja stanowisk pracy, kas i terminali. We współpracy ze Spar International zorganizowano import dodatkowych środków higienicznych, m.in.: maseczek na twarz, jednorazowych rękawiczek, plastikowych fartuchów, środków do dezynfekcji i mydeł.

W sklepach, które przed rebrandingiem działały pod szyldem Piotra i Pawła – z uwagi na ich wielkość – bariery ochronne montowane są przy 3 kasach głównych, przy stoisku informacyjnym i punkcie monopolowym oraz przy cukierni. Obok lad z wędlinami i serami na podłodze zaznaczone są miejsca, w których stanąć może obsługiwany klient – tak, aby oddzielała go od pracownika sklepu osłona z pleksi.

- Bariery ochronne z pleksi to kolejny krok, który podejmujemy dla zapewnienia naszym pracownikom i klientom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa – mówi Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar. - Będą one dostarczane z magazynu centralnego - dodaje.

Zarekomendowano ponadto franczyzobiorcom ograniczenie ekspozycji produktów na wagę – owoce i warzywa będą dostępne we wcześniej przygotowanych opakowaniach – oraz zachęcanie klientów do wyboru pakowanych artykułów spożywczych. Priorytetem sieci jest także utrzymanie nieprzerwanych i wyczerpujących dostaw produktów kluczowych.

Ponadto Spar przygotował plakaty informujące o zagrożeniach oraz wskazówki dla klientów, jak się należy zachować w sklepie, aby być bezpiecznym.

The Spar Group Ltd. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu w RPA. W latach 60. firma stała się wyłącznym master franczyzodawcą SPAR w Republice Południowej Afryki. Obecnie The SPAR Group Ltd. działa również w innych krajach afrykańskich, w tym w Angoli, Zambii, Botswanie, Namibii, Mozambiku, Malawi, Lesotho, Suazi. Firma działa również w Irlandii, południowo-zachodniej Anglii, Szwajcarii i na Sri Lance.

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.