Żabka przekazuje 2 mln zł na testy diagnostyczne

Zarząd sieci daje 2 mln zł na zakup testów w kierunku SARS-CoV-2, które wykona Warsaw Genomics, laboratorium specjalizujące w diagnostyce genetycznej.

Na zdjęciu: Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska      

Żabka dołącza w ten sposób do Koalicji firm, dzięki którym  szpitale i placówki medyczne mogą bezpłatnie zlecić testy na obecność koronawirusa.

Warsaw Genomics koncentruje się obecnie jedynie na wykonywaniu testów w kierunku SARS-CoV-2. Zespół przeprowadza 1 tys. takich testów w ciągu doby.

– Mamy świadomość, jak potrzebne jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem – mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Podkreśla, że realizacja bezpłatnych testów diagnostycznych dla szpitali i placówek medycznych możliwa jest dzięki zaangażowaniu i współpracy z firmami reprezentującymi różne sektory gospodarki, które przeznaczają środki na zakup testów dla szpitali. Zawiązała się tym samym Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem. - To ogromy dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie – dodaje prof. Krystian Jażdżewski.

Do grona darczyńców tworzących Koalicję firm wspierających walkę z koronawirusem dołączyła właśnie firma Żabka Polska, właściciel sieci ponad 6000 sklepów Żabka.

 – Jesteśmy zaangażowani w wiele obszarów pomocy w walce z koronawirusem. Zadeklarowaliśmy  Prezesowi Rady Ministrów przekazanie 4,5 milionów złotych na wsparcie szpitali, natychmiastowo zabezpieczyliśmy i zaopatrzyliśmy w środki dezynfekujące wszystkie nasze sklepy w całej Polsce – wymienia Tomasz Suchański, prezes w firmie Żabka Polska.

Operator włączył się także w lokalne inicjatywy pomocy szpitalom i dostarcza do placówek m.in. wodę, kanapki oraz dania gotowe. Zdecydował się przekazać dodatkowo 2 mln złotych, by w obliczu epidemii być solidarni i wykorzystać wszystkie możliwości, aby wesprzeć szpitale i placówki medyczne, by mogły swobodnie kierować pacjentów na badania diagnostyczne w kierunku SARS-CoV-2. - Przekazana kwota pozwoli wykonać dodatkowo ok. 5 tys. testów – mówi Tomasz Suchański.

Dotychczas, oprócz Żabki, pieniądze na bezpłatne testy diagnostyczne dla szpitali i placówek medycznych przekazały też m.in.: PKO Bank Polski, Deloitte, Trecom, BNP Paribas, Tar Heel Capital - Private Equity, ANG Spółdzielnia oraz Fundacja TVN Nie Jesteś Sam.

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.