Producenci alkoholu w służbie dezynfekcji

Największe koncerny alkoholowe przekazują etanol szpitalom i producentom środków dezynfekujących. Niektóre same takowe produkują.

W następstwie koronawirusa duże koncerny alkoholowe przekazują etanol producentom środków dezynfekujących lub same produkują środki dezynfekujące. Jak podał szpital, Jägermeister podarował 50 000 litrów alkoholu klinice w Brunszwiku. Apteka szpitalna używa go do produkcji środków dezynfekujących ręce dla innych szpitali w regionie.

AB InBev przekazuje swój nadmiar alkoholu do europejskich szpitali. Jak ogłosiła dzisiaj firma piwowarska, browar w Bremie Beck wyprodukował już 1000 sztuk środka dezynfekującego.

Diageo planuje przekazać około 2 milionów litrów alkoholu producentom środków dezynfekujących na produkcję 8 milionów butelek środków do dezynfekcji rąk. Jak ogłosiła firma spirytusowa, alkohol powinien trafić do pracowników służby zdrowia.

Bacardi przekształca swoją fabrykę rumu w Portoryko w środki dezynfekujące do rąk. Firma planuje przekazać społeczności lokalnej ponad pół miliona 300-ml jednostek.

Pernod Ricard ogłosił, że przekaże 70 000 litrów alkoholu na rzecz Laboratoire Cooper. Francuzi przekształcają również produkcję w Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i Szwecji do produkcji środków dezynfekujących ręce.

Holenderski producent likierów De Kuyper Royal Distillers poinformował LZ, że zaczyna produkować alkohol ręczny w celu wsparcia lokalnych partnerów handlowych i placówek medycznych.

Magdalena Weiss 2706 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.