Właściciel 12 galerii przekaże środki ochrony do szpitali

NEPI Rockcastle, operator centrów handlowych, przekaże środki ochrony do szpitali w miastach, w których znajdują się jego placówki, m.in. w Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Piotrkowie Trybunalskim, Zabrzu, czy Zielonej Górze.

Ponadto, w nadchodzących tygodniach firma dostarczać będzie lokalnym ratownikom medycznym paczki spożywcze, zawierające wysokoenergetyczne przekąski.

NEPI Rockcastle, to właściciel 12 galerii handlowych w Polsce.

-  Nawet w normalnych warunkach, praca ratownika medycznego jest zajęciem wyczerpującym i wysoce stresogennym - mówi Marek Noetzel, członek zarządu NEPI Rockcastle. - Jako firma odpowiedzialna społecznie czujemy się zobowiązani wesprzeć tych, którzy dbają o zdrowie naszych klientów. W 9 miastach rozpoczęliśmy dystrybucję do szpitali 8000 maseczek oraz 1200 L płynów dezynfekujących. Ponadto, w zależności od potrzeb, lokalne placówki medyczne zostaną doposażone w inny asortyment ochronny. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z tymi placówkami - mówi. 

Grupa NEPI Rockcastle działa w myśl idei, że jej placówki to #GalerieOtwarteNaPomoc.

NEPI Rockcastle deklaruje, że wspiera też swoich najemców w ramach już istniejących możliwości. Firma zdecydowała się na udostępnienie własnych kanałów komunikacji, zarówno cyfrowych, jak i na terenie galerii, do promocji działalności e-commerce najemców.

- Klienci nie zawsze zdają sobie sprawę, że znaczna większość firm, oprócz działalności w punktach sprzedaży czy punktach usługowych, prowadzi także działalność handlową w internecie. Chcemy wesprzeć aktywność zakupową w kanałach e-commerce, dzięki czemu przymusowe zamknięcie lokalu nie będzie aż tak obciążające dla naszych partnerów - tłumaczy Dominik Piwek, head of marketing & PR w NEPI Rockcastle.

Ponadto poszczególne centra handlowe wspierają wartościowe, oddolne działania społeczne, takie jak Widzialna Ręka. Nazwa inicjatywy nawiązuje do programu „Niewidzialna Ręka” z przełomu lat 60. i 70., zachęcającego młodzież do altruistycznych działań hasłem: „Niewidzialna ręka to także Ty”. Lokalnych grup, zrzeszających ludzi chętnych nieść pomoc sąsiadom w okresie społecznej kwarantanny, w ciągu tygodnia założono na Facebooku niemal 100. Oferowana pomoc przybiera różne formy: wyprowadzenie psa, zrobienie zakupów, wypożyczenie książek, wymiana umiejętności.

Działania NEPI Rockcastle mają charakter globalny i zostały wprowadzone w różnym stopniu także w galeriach handlowych z portfolio w innych krajach, m.in. w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Serbii, na Litwie, Słowacji i Węgrzech.

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.