Tarcza antykryzowa. Kiedy specustawa wejdzie w życie?

Specustawa dotycząca "tarczy antykryzysowej" powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek. To by oznaczało, że w przyszłym tygodniu (po 30 marca) mogłaby już zacząć obowiązywać.

– W żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie jako państwo zrekompensować wszystkich strat, ale to ma być pewna ulga. Straty będą, dotyczące małych i średnich, jak i dużych firm, których na razie w tych rozwiązaniach nie ma – mówił Jacek Sasin w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych.

Jak zaznaczył, przygotowana przez rząd tzw. tarcza antykryzysowa to propozycja pakietu będącego wyjściem naprzeciw tym firmom. Ma ona im ułatwić przetrwanie tego najgorszego okresu i pomóc odrodzić się jak miną niedogodności.

- Liczymy na to, że proces legislacyjny [wejście w życie tzw. tarczy antykryzysowej - przyp. red.] uda się przeprowadzić sprawnie, zgodnie z zapowiedziami, i jeszcze w tym tygodniu projekt ustawy zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie zostanie skierowany do parlamentu i pod koniec tygodnia - w czwartek, piątek - Sejm będzie obradował i mam nadzieje, że tę ustawę przyjmie - powiedział Sasin.

O tarczy antykryzysowej pisaliśmy tutaj.

Minister aktywów państwowych wyraził w "Pulsie Trójki" przekonanie, że konieczna będzie nowelizacja budżetu. – Te środki, które zostały w tej chwili zaangażowane w rozwiązania zaprezentowane przez rząd, to jest łącznie 212 mld złotych, z tego około 70 mld to są pieniądze, które wprost są środkami budżetowymi. Takie działania na pewno będą potrzebne, ale dzięki temu, że udało nam się zrealizować postulat budżetu zrównoważonego na ten rok, mamy dzisiaj możliwość planowania tych dodatkowych wydatków. Kosztem deficytu oczywiście, ale deficytu w bezpiecznych rozmiarach, który nie będzie powodował uszczerbku na bezpieczeństwie finansów publicznych – przekonywał gość "Pulsu Trójki". 

Źródło: Polskie Radio

 

Ilona Mrozowska 3786 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.