Sokołów: sprzedaż wraca do normy

- Sytuacja w obszarze popytu i zamówień zmienia się bardzo dynamicznie. W ostatnim okresie, w 11. tygodniu roku, zaobserwowaliśmy wzrosty zamówień o ok. 20% - mówi Bogusław Miszczuk, prezes firmy Sokołów.

W ocenie prezesa jest to jednak sytuacja przejściowa związana z kupowaniem przez konsumentów większej ilości produktów „na zapas”, głównie konserw. Teraz sytuacja wróciłą do normy.

Grupa Sokołów ma osiem nowoczesnych, dobrze wyposażonych i wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych, które co roku są modernizowane i automatyzowane. Dzięki temu, może na bieżąco reagować na zwiększone potrzeby rynkowe. Obecnie produkcja mięsa i wyrobów odbywa się na średnim poziomie.

Jak deklaruje producent, restrykcyjne warunki higieny i bezpieczeństwa obowiązują we wszystkich jego zakładach na co dzień. Jednak w obliczu zagrożenia koronawirusem, firma podjęła wiele dodatkowych działań. Pracownikom przekazała zasady służące zachowaniu bezpieczeństwa. Stosowne informacje zamieszczono na plakatach we wszystkich zakładach i jednostkach biznesowych. Rozesłano je również drogą mailową oraz zamieszczono w newsletterze pracowniczym. Zasady bezpieczeństwa są również regularnie wyświetlane na monitorach, gdzie za pomocą działającego w Sokołów intranetu w sposób praktyczny instruowani są pracownicy.

– Wdrożyliśmy odpowiednie procedury, których celem jest zminimalizowanie zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Wprowadziliśmy ograniczenia w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami innych podmiotów, a w szczególności wprowadzania na teren zarządzanych przez nas jednostek osób spoza Grupy Sokołów. Przy wejściach głównych do zakładów i pozostałych jednostek zostały zamontowane dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszystkie dokumenty, przychodzące do firmy, zanim trafią do obiegu, są poddawane 24-godzinnej kwarantannie. Wprowadziliśmy nowe procedury w systemie otwierania poszczególnych pomieszczeń – znacząco ograniczają one kontakty między pracownikami. Określiliśmy również zasady postępowania w przypadku podejrzenia lub potwierdzenia zakażenia pracownika koronawirusem. Wprowadziliśmy możliwość pracy zdalnej dla pracowników administracyjnych i obecnie około 80% uprawnionych osób korzysta z takiego rozwiązania – informuje Bogusław Miszczuk, prezes Sokołowa.

Zgodnie z nowymi procedurami bezpieczeństwa osoby z objawami infekcji oraz te, które miały kontakt z osobą zarażoną, objętą kwarantanną lub powracającą z zagranicy, nie mają prawa wstępu na teren zakładu. Osoby te są zobowiązane do kontaktu telefonicznego z regionalną stacją sanitarno-epidemiologiczną (numery telefonów są dostępne w zakładach Grupy) w celu określenia dalszego postępowania oraz do poinformowania telefonicznie bezpośredniego przełożonego. Grupa rozpoczęła też testowy proces wyposażenia swoich zakładów w kamery termowizyjne, sprawdzające temperaturę wchodzących na teren zakładu pracowników. Ten system ma pozwolić skutecznie zweryfikować, czy któryś z pracowników nie ma podwyższonej temperatury. Kierowcy mają obowiązek wypełnienia deklaracji potwierdzającej ich stan zdrowia na bramie wjazdowej, bezwzględnego stosowania się do wprowadzonych zasad i zminimalizowania kontaktu z pracownikami, a kierowcy obsługujący transport międzynarodowy mają zakaz opuszczania kabiny samochodu na terenie zakładu. Zarząd Sokołowa podjął również decyzję o tymczasowym wstrzymaniu krajowych i międzynarodowych podróży.

– Chciałbym podkreślić, iż na bieżąco śledzimy komunikaty wydawane przez służby sanitarno-epidemiologicznie i dostosowujemy się do wszystkich wytycznych. Jesteśmy przekonani, iż dzięki podjętym działaniom, skutecznie ograniczamy zagrożenia i wzmacniamy bezpieczeństwo naszych pracowników – dodaje Bogusław Miszczuk.

Magdalena Weiss 2649 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.