Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Pinta na pomoc pubom

Browar wprowadza do sklepów piwo Golden April. Dochód z jego sprzedaży przeznaczy na wsparcie wyłącznie lokali biorących udział w akcji Pinta Miesiąca, a które z powodu stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju zostały zamknięte 14 marca.

A w całej Polsce jest ich 120.

- W tych wyjątkowych czasach liczy się każde wsparcie. Gastronomia wspiera służbę zdrowia, a my wspieramy gastronomię, pomagając pubom w odrodzeniu się po przymusowym zamknięciu. Robimy to dla ludzi, którzy lubią piwa rzemieślnicze, bo to są nasi przyjaciele i na tej działalności się najlepiej znamy - mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel i główny piwowar Browaru Pinta.

American Pilsner Golden April pojawi się w sklepach na przełomie marca i kwietnia. Jeśli stan zagrożenia epidemicznego w Polsce zostanie przedłużony to Browar Pinta nie wyklucza podobnego działania w maju.

W normalnych warunkach piwo trafiłoby do ok. 150 kegów, a następnie do sprzedaży w tych pubach. Tym razem zostanie rozlane do 9 tys. butelek i wysłane do sklepów. Dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie już po odwołaniu stanu epidemicznego przekazany pubom w formie innego darmowego piwa w kegach. Będzie to Polski Lekki Pils Pierwsza Pomoc. Korzyści uzyskane z jego sprzedaży puby będą mogły w całości wykorzystać na własne potrzeby.

Akcja Pinta Miesiąca trwa od pięciu lat. Co miesiąc w pubach w całej Polsce piwosze mogli spróbować zupełnie nowego piwa. Na początku brało w niej udział 57 lokali, a w tym roku jest ich ponad dwa razy więcej. Jak dotąd w ramach Pinty Miesiąca do pubów trafiły piwa w 60 stylach. 

Joanna Hamdan 10923 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.