Na walkę z koronawirusem Orlen przeznaczył dodatkowe 6 mln zł

PKN Orlen kupił 5 tys. maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych. Podobnie jak w przypadku płynu do dezynfekcji rąk, Agencja rozdystrybuuje je przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia.

​- W trudnym okresie, jako największa spółka z udziałem skarbu państwa, dokładamy wszelkich starań by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Poinformował w weekend, że jako firma odpowiedzialna społecznie sfinansowali zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego; przekazuje również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk.

- Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy dodatkowe 6 milionów złotych, systematycznie obniżamy również ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej – podkreślił Daniel Obajtek.

Przekazane maseczki są certyfikowane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

 

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.