Terminale płatnicze do 100 zł bez PIN już są

Uruchomił je eService.

Jak zapewnia polski agent rozliczeniowy pierwsze urządzenia działają już w kilkudziesięciu wybranych sklepach, w których płatności są obsługiwane przez eService.

Kolejne terminale uwzględniające nowy limit będą sukcesywnie uruchamiane w następnych sklepach, punktach handlowych i stacjach paliw.

Firma szacuje, że już w ciągu najbliższego weekendu liczba terminali eService akceptujących podwyższony limit może osiągnąć kilka, a nawet kilkanaście tysięcy.

Przypomnijmy. W zeszłym tygodniu organizacje płatnicze Visa, Mastercard i Diners Club poinformowały o wydaniu zgody na zwiększenie do 100 zł limitu transakcji niewymagających autoryzacji za pomocą PIN.

Kolejny krok to modyfikacja systemów płatniczych obsługiwanych przez agentów rozliczeniowych oraz banki – wydawców kart płatniczych.Transakcje płatnicze, których można dokonać metodą zbliżeniową, czyli bez fizycznego kontaktu karty płatniczej lub telefonu z terminalem płatniczym są jednym z elementów profilaktyki przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Joanna Hamdan 10926 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.