Pracownicy McDonalda pomagają w Aldim

Flauta w branży gastronomicznej spowodowana koronawirusem doprowadziła do niecodziennego partnerstwa: pracownicy niemieckiego McDonalda wesprą sieć Aldi pracą w sklepach.

Pierwsi pomocnicy mogą zacząć pracę w sieciach dyskontowych Aldi Nord i Aldi Süd już niebawem.

Według informacji obu firm transfer pracowników ma się odbyć szybko i bez zbędnych procedur biurokratycznych McDonald's Niemcy i Aldi podpisały w tym celu umowę o partnerstwie. Pracownicy restauracji szybkiej obsługi byliby zatem kierowani do dyskontów i tam zatrudniani w razie potrzeby. Zostaliby zatrudnieni tymczasowo na zwykłych warunkach w Aldi i mogliby wrócić do McDonalda po zakończeniu tej umowy. 

- Bardzo się cieszymy z tego wsparcia sieci McDonald's zaoferowanego w tak nieskomplikowany sposób - skomentował w komunikacie Stefan Kopp, rzecznik zarządu Aldi Süd. - Pracownicy sieci Aldi stoją obecnie przed wyzwaniem sprostania wysokiemu popytowi, szczególnie w zakresie sprzedaży i logistyki - dodał.

- Szczególne czasy wymagają szczególnych rozwiązań - zauważył w komentarzu Nicolás de Lope, rzecznik zarządu Aldi Nord. - Ta forma współpracy była jak dotąd w Aldi niespotykana.

Dodał, że jest przekonany, że „niekonwencjonalne rozwiązania i silna spójność” mogą przezwyciężyć kryzys.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.