Fundacje Carlsberg przekażą ok. 58 mln zł na działania przeciw COVID-19

Nadzwyczajne środki na granty mają wesprzeć badania nad koronawirusem oraz pomóc łagodzić skutki globalnej epidemii.

Fundacja Carlsberg, która promuje i wspiera badania nad zjawiskami ważnymi dla naszej przyszłości, przekaże ok. 37 mln zł na trzy międzynarodowe projekty związane z koronawirusem.

Ok. 15 mln zł otrzyma zespół naukowców złożony z uznanych badaczy wirusów, działający we współpracy
z Uniwersytetem Kopenhaskim, Uniwersytetem w Aarhus i z Instytutem Serum. Kolejny grant w wysokości ok. 15 mln zł zostanie przekazany grupie naukowców zajmujących się naukami społecznymi i humanistycznymi, która we współpracy z Uniwersytetem Kopenhaskim, Uniwersytetem w Aarhus i Politechniką będzie badać, w jaki sposób my jako społeczeństwo najskuteczniej radzimy sobie z epidemiami. A ok. 6 mln zł przypadnie interdyscyplinarnej grupie z Uniwersytetu w Roskilde, która będzie badać przyczyny pojawienia się, rozprzestrzenianie i zakończenie epidemii w przeszłości.

Te trzy projekty utorują drogę dla nowego, globalnego podejścia do zachowań, zapobiegania, diagnozowania i leczenia COVID-19 oraz innych przyszłych epidemii.

Natomiast Fundacja Ny Carlsberg, która wspiera sztukę, przekaże ok. 18 mln zł dla muzeów sztuki w Danii, zamkniętych z powodu epidemii koronawirusa. Fundacja postanowiła zapewnić finansowanie muzeów, aby mogły dalej realizować programy, które będą atrakcyjne dla zwiedzających po ponownym otwarciu tych instytucji.

Poprzez granty, Fundacje Carlsberg chcą pokazać akcjonariuszom i partnerom biznesowym, że są wspólnie zaangażowane w minimalizowanie skutków pandemii i budowanie większej odporności na tego typu sytuacje w przyszłości.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.