Tesco racjonuje produkty

Wszystko po to, aby przeciwdziałać gromadzeniu zapasów przez klientów.

W liście do personelu, dyrektor generalny Tesco Dave Lewis napisał, że wszystkie usługi kasowe zostaną zamknięte, aby pracownicy mogli uzupełniać półki, a godzina - od 9 do 10 - jest teraz zarezerwowana dla osób starszych.

Nowe zasady racjonowania w sklepach Tesco poszerzają zakres ograniczeń, które zostały wcześniej wprowadzone w odniesieniu do takich produktów jak papier toaletowy i środek dezynfekujący do rąk.

Dave Lewis powiedział także, że Tesco zachęca zdrowych klientów do odwiedzania stacjonarnych placówek sieci, aby odciążyć trochę sklep online.

- Można śmiało powiedzieć, że znajdujemy się na nieznanych wodach. Covid-19 wprowadza zmiany w Wielkiej Brytanii i jasne jest, że wiele rzeczy będzie musiało się zmienić, abyśmy mogli poradzić sobie z sytuacją w jakiej teraz się znajdujemy - powiedział Dave Lewis.

Z kolei rzecznik Tesco dodał, że zmieniają się także godziny otwarć sklepów sieci. Wszystko po to, aby zapewnić lepszą obsługę klientów. Daje to naszym współpracownikom noc na uzupełnienie półek w sklepach i wsparcie naszej usługi internetowej na którą w ostatnim czasie jest zwiększony popyt.

Źródło: www.retailgazette.co.uk

Joanna Hamdan 10490 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.