L’Oréal: wspiera w walce z koronawirusem

Koncern ogłosił szereg działań wspierających tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa na kontynencie.

Producent marki Garnier dostarczy bezpłatne środki do dezynfekcji rąk wszystkim europejskim firmom zajmującym się dystrybucją żywności, aby pracownicy pracujący nad zapewnieniem ciągłości dostaw niezbędnych produktów mogli chronić się przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem.

Ponadto gigant kosmetyczny zwiększy produkcję środków do dezynfekcji rąk, która rozpoczęła się w zeszłym tygodniu, aby zaspokoić potrzeby francuskich i europejskich organów ochrony zdrowia.

Także ​​La Roche-Posay, spółka zależna od L’Oréal, będzie dostarczać środki dezynfekujące do wszystkich partnerskich szpitali, domów opieki i głównych partnerskich aptek w Europie.

- Poprzez te działania L'Oréal wyraża uznanie, wsparcie i solidarność z tymi, którzy wykazują niezwykłą odwagę i bezinteresowność w swoich wysiłkach na rzecz zwalczania tej pandemii -  powiedział Jean-Paul Agon, prezes i dyrektor generalny L’Oréal.

Fundacja L’Oréal przekaże ponadto 1 mln euro na rzecz partnerskich organizacji non-profit, które pomagają potrzebującym w dostępie do zalecanych środków ostrożności przeciwko wirusowi, zwalczaniu choroby i niwelowaniu skutków epidemii.

Firma dostarczy również zestawy higieniczne zawierające żel pod prysznic i szampon oraz środki dezynfekujące do rąk pracownikom socjalnym, wolontariuszom i beneficjentom.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 13830 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.