Mastercard rozszerza współpracę z cyfrowym bankiem bunq

Umożliwi to wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce.

Mastercard i bunq poinformowały o rozszerzeniu współpracy, czego efektem ma być szybszy rozwój oferty kart bunq w Europie. Mastercard wykorzysta swoją międzynarodową sieć, aby pomóc bunq w wydawaniu kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce. Karta Green Card to metalowa karta Mastercard, a płacąc nią można dodatkowo zadbać o środowisko – bunq deklaruje, że posadzi jedno drzewo za każde wydane z jej pomocą 100 euro.

Ekologiczna karta Green Card firmy bunq została wprowadzona w listopadzie 2019 r. jako produkt przyjazny dla środowiska. Oprócz zobowiązania posadzenia jednego drzewa za każde wydane nią 100 euro, sama karta została wyprodukowana w sposób uwzględniający na każdym etapie, od pakowania aż po produkcję, ochronę  środowiska. Od uruchomienia inicjatywy cztery miesiące temu ten cyfrowy bank posadził już ponad 100 tys. drzew, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 30,8 mln kg, czyli równowartość 32 560 lotów z Paryża do Nowego Jorku.

Inicjatywa Green Card wpisuje się w niedawno uruchomioną przez Mastercard inicjatywę Priceless Planet Coalition, która łączy świat biznesu w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz pozwala dokonywać przemyślanych inwestycji w ochronę środowiska. Wraz z partnerami podzielającymi misję „dobrych czynów w dobrej sprawie”, Priceless Planet Coalition zobowiązuje się do posadzenia 100 milionów drzew w ciągu pięciu lat. bunq jest jednym z banków - założycieli tej platformy.

Współpraca Mastercard i bunq rozpoczęła się w 2015 r., kiedy to nowo powstały bank oficjalnie wszedł na rynek. Od tamtego czasu bunq i Mastercard wspólnie zaoferowały klientom wiele wyjątkowych kart płatniczych. Niedawno wprowadzono karty takie jak bunq Green Card oraz bunq Travel Card, która zapewnia podróżującym dostęp do rzeczywistych kursów wymiany walut w dowolnym miejscu na świecie.

Mastercard jest preferowanym partnerem dla ponad 60 banków cyfrowych i fintechów w Europie. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba ta podwoiła się. Rozszerzone partnerstwo z bunq wpisuje się w strategię Mastercard polegającą na bliskiej współpracy z fintechami od samego początku ich istnienia.

- Cieszymy się, że nasza współpraca z Mastercard weszła na nowy poziom. Wspólnie z naszymi użytkownikami opracowaliśmy łatwy sposób na to, by każdy bez wysiłku mógł zadbać o naszą planetę. Razem będziemy wprowadzać kartę bunq Green Card w kolejnych krajachw Europie — mówi Ali Niknam, założyciel i dyrektor generalny bunq.

- Sposób, w jaki konsumenci korzystają z usług bankowych i dokonują płatności, ewoluuje. Ludzie chcą, by technologia była nie tylko prosta i bezpieczna. Coraz częściej oczekują, by wywierała pozytywny wpływ na świat, w którym żyjemy – uważa Javier Perez, prezes Mastercard Europe. - Nasza współpraca z bunq od początku jest owocna i jesteśmy dumni, że możemy ją rozwijać. Dzięki niej zapewniamy Europejczykom szybkie i łatwe usługi płatnicze, a jednocześnie dbamy o środowisko naturalne — podkreśla.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.