Tesco skraca godziny otwarć

Czynne do tej pory 24 godziny na dobę placówki sieci od teraz będą pracowały od 6:00 do 22:00.

Taką decyzję podjęli szefowie brytyjskiego Tesco we wtorek. I dodali, że pomimo skrócenia godzin pracy nie będzie obniżki wynagrodzeń.

- Zmieniamy godziny otwarcia, aby zapewnić lepszą obsługę klientów. Dzięki temu w nocy nasi pracownicy mogą spokojnie uzupełnić towar na półkach i wesprzeć naszą internetową usługę w czasie, gdy popyt jest większy - powiedziała rzeczniczka Tesco.

Ponadto także we wtorek Morrisons przedstawił serię pakietów chroniących pracowników i ogłosił rozszerzenie działalności online co oznacza 3 500 nowych miejsc pracy.

Jak informują brytyjskie sieci supermarketów w ostatnim czasie odnotowały one gwałtowny wzrost liczby kupujących i większy popyt na niektóre, niezbędne produkty. Uspokajają jednak, że łańcuchy dostaw działają dobrze.
 
www.retailgazette.co.uk
 
Joanna Hamdan 10490 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.