Niemieccy kasjerzy schowani za pleksą

W Polsce kasjerzy w sklepach pracują w rękawiczkach, w Niemczech już nawet ukryci za pleksiglasowymi kurtynami.

Aby lepiej chronić swoich pracowników przy kasie przed koronawirusem, niektóre sklepy spożywcze używają teraz przy kasie ścian z pleksiglasu, w tym Aldi Süd i Rewe. Pomysł jest również popularny w innych krajach.
Na przykład dyskont Aldi Süd testuje obecnie tę „tarczę ochronną”: dzięki ok. 1,5-metrowej wysokości osłonie pracownicy mogą być lepiej chronieni przed infekcją wirusem COVID-19. Ponadto przezroczyste ściany sprawiają, że jeszcze łatwiejsze jest zachowanie dystansu podczas zakupów.

Rewe Süd także zamierza od czwartku (19 marca) instalować we wszystkich sklepach w Bawarii ściany ochronne z pleksiglasu, jak informuje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Zamierza także wyznaczać odstępy, które klienci powinni zachowywać między sobą.

Pomysł powoli zaczyna się także pojawiać w innych krajach. Coop Szwajcaria, na przykład, chce również zasłaniać kasy we wszystkich oddziałach kurtynami z pleksiglasu, o czym informują lokalne media. Detalista planuje w sumie zainstalować około 10 000 szyb. Jego konkurent Migros ogłosił również podobne działania na najbliższe dni.

Podobne zabezpieczenia już od poniedziałku (16 marca) stosuje we Francji Carrefour. Są one wzorowane na rozwiązaniach wykorzystanych we włoskich sklepach sieci.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.