Przerwa techniczna w Biedronce

Zmieniają się zasady funkcjonowania największych sieci sklepów spożywczych w kraju. Najpierw Żabka, teraz Biedronka. Sprawdź szczegóły.

Biedronka skraca godziny pracy swoich sklepów - od 23 marca do odwołania wszystkie placówki tej sieci działają w godzinach 8.00 - 20.00 (a nie 7.00 - 22.00), przy czym w godz. 13.30 - 14.30 w sklepach będzie trwała tzw. przerwa techniczna, co oznacza, że konsumenci nie zrobią wtedy zakupów.

- Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji - mówił niedawno Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Wcześniej centrala Żabki podjęła decyzję o ograniczeniu standardowych godzin funkcjonowania swoich sklepów - są teraz czynne od godz. 7.00 (a nie 6.00) do 22.00 (a nie 23). Skrócenie godzin otwarcia placówek obowiązuje do odwołania.

Również Lidl zdecydował się na skrócenie czasu pracy.

Z kolei kasjerzy zatrudnieni w Tesco, za pracę w trudnych warunkach, domagają się dodatkowych wynagrodzeń. Na takie rozwiązanie zdecydował się już Lidl i Kaufland (szczegóły tutaj).

 

 

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.