Specjalne godziny otwarcia sklepów dla seniorów

Sieci w Irlandii, Walii, Australii i Norwegii ruszyły z akcją ochrony osób starszych, najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem.

Tesco w Irlandii zaprasza osoby powyżej 65. roku życia szczególnie w poniedziałki, środy i piątki do 9, donosi LebensmittelZeitung. To opcja skierowana również dla osób, które opiekują się seniorami.

Oczywiście w każdych innych godzinach są również mile widziani, ale w te trzy poranki inni klienci są szczególnie proszeni, aby nie odwiedzać placówek, zaznacza detalista.

W irlandzkim Lidlu, seniorzy są zaproszeni zwłaszcza między 9 a 11. Wtedy mogą liczyć na szybki dostęp do kas i dodatkowe wsparcie, w razie potrzeby.

Podobne inicjatywy podjęła brytyjska sieć Iceland i sklepy w Norwegii. Jeszcze dalej poszedł australijski Woolworths. Żeby zrobić zakupy w specjalnych godzinach między 7, a 8, klienci są zobowiązani do pokazania dowodu z datą urodzenia.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.