Hurtownik otwiera się na konsumentów

Austriacki hurtownik AGM pozwala teraz robić zakupy w swoich placówkach również klientom końcowym. W ten sposób firma należąca do Grupy Rewe chce pomóc w zaopatrzeniu konsumentów.

Hurtownik AGM, część Grupy Rewe, otwiera swoje hale dla klientów prywatnych w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. - Zakupy można robić z kartą klienta lub licencją biznesową lub bez niej w lokalizacjach w całej Austrii - ogłosiła firma. Dysponując łącznie 18 sklepami, hurtownik cash & carry jest przygotowany na zwiększony popyt i zapewnił zwiększone dostawy.

AGM powołuje się na obecną sytuację Austrii jako przyczynę tej procedury. Firma chce pomóc zapewnić najlepsze możliwe dostawy żywności w kraju. Rząd austriacki ogłosił już w niedzielę ograniczenia wyjazdowe dla całego kraju. Powiedział, że wszystkie firmy w branżach innych niż codzienne pozostają zamknięte. Zamknięte są też wszystkie restauracje.

Według informacji Lebensmittel Zeitung hurtownie cash & carry w Niemczech byłyby również skłonne otwierać swoje podwoje dla konsumentów bez karty klienta lub licencji biznesowej. Dotychczasowe regulacje prawne wykluczały to rozwiązanie. 

Magdalena Weiss 2597 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.