Ikea zamyka sklepy w Niemczech

Od wtorku 17 maca 53 placówki sieci pozostają nieczynne do odwołania. Detalista stawia na zwiększenie sprzedaży internetowej.

Jedną z oznak odradzania się Chin po koronawirusie było ponowne uruchomienie tam stacjonarnych sklepów sieci Ikea. W Niemczech detalista właśnie zamknął placówki do odwołania. Tłumaczy, że to oczywisty wyraz odpowiedzialności za pracowników i próba zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa. Niezmiennie działa sklep internetowy Ikei, którego sprzedaż ma skompensować część utraconych obrotów ze stacjonarnej sieci placówek.

W poniedziałek niemieckie władze zdecydowały o zamknięciu części sklepów. Wyłączone z tego są m.in. placówki spożywcze, apteki, drogerie, markety budowlane, banki. W tych miejscach nie obowiązują też normalne ograniczenia handlu w niedzielę.

Również w Polsce w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego od 14 marca wszystkie 11 sklepów sieci w Polsce pozostanie zamkniętych dla klientów. Zakupy będą nadal możliwe poprzez stronę ikea.pl.

Pisaliśmy o tym tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.