POHID broni markety budowlane

Dostęp do asortymentu i części zapasowych, jaki oferują markety budowlane jest istotny z punktu widzenia zachowania podstawowych zasad higieny na wypadek awarii urządzeń w gospodarstwach domowych - POHID broni te placówki przed zamknięciem.

Renata Juszkiewicz, prezes POHiD-u, wydała komunikat, w którym przekonuje, że sieci handlowe o profilu budowlanym realizują zalecenia Głównej Inspekcji Sanitarnej i wdrażają dodatkowe procedury bezpieczeństwa, które służą ochronie zarówno pracowników sklepów, jak i klientów.

- Ograniczane są godziny otwarcia sklepów, limitowana jest liczba klientów na powierzchni sprzedaży, promowane są rozwiązania polegające na możliwości zamówienia przez klientów towarów on-line i ich odbioru w jednym punkcie – zapewnia Juszkiewicz.

Jednocześnie dodaje, że dostęp do asortymentu i części zapasowych, jaki oferują te sklepy, „jest istotny z punktu widzenia zachowania podstawowych zasad higieny na wypadek awarii urządzeń w gospodarstwach domowych, co wzmacnia proces minimalizowania ryzyka zakażeń koronawirusem”.

Komunikat jest reakcją na dociekania o to, czy sklepy budowlane powinny być teraz czynne czy nie. Od soboty 14 marca br. w obiektach handlowych mających więcej niż 2000 mkw. mogą się otwierać: sklepy spożywcze, drogerie, apteki, pralnie, ale również firmy usługowe, markety budowlane (DYI), sklepy z zabawkami, elektroniką, zoologiczne oraz te, których działalność nie została ograniczona w rozporządzeniu z 13 marca br.

Stanowisko POHID-u jest więc formą obrony przed ewentualnym rozszerzeniem czasowego zakazu handlu o ten rodzaj placówek.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 3341 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.