Żabka skraca godziny pracy sklepów. To nie wszystko!

Centrala sieci Żabka podjęła decyzję o ograniczeniu do odwołania godzin funkcjonowania sklepów. Ale to nie jedyne zmiany, jakie czekają klientów tych sklepów.

Centrala Żabki podjęła decyzję o ograniczeniu standardowych godzin funkcjonowania sklepów - będą czynne od godz. 7.00 (a nie 6.00) do 22.00 (a nie 23). Skrócenie godzin otwarcia placówek obowiązuje do odwołania.

W celu ograniczenia gromadzenia się osób w placówkach, powstała także instrukcja umożliwiającą franczyzobiorcom określanie liczby osób przebywających w jednym czasie w sklepie. Operator dystrybuuje też dostawy środków dezynfekujących oraz rękawiczek, które nieodpłatnie przekazuje franczyzobiorcom. Co więcej, przygotowuje i już dystrybuuje dodatkowe wyposażenie w formie przegrody pleksi, które umożliwia dodatkową ochronę i oddziela kasjerów od klientów.

Oto kolejne kroki:

 • Gorące napoje i przekąski dostępne w Żabka Café sprzedawane są obecnie jedynie na wynos.

 • Wstrzymano dostawy realizowane bezpośrednio i związane z przemieszczaniem się osób z regionów objętych rekomendacją wstrzymania podróży przez Główny Inspektorat Sanitarny.

 • Wprowadzono regularne spotkania zespołu koordynacyjnego w trybie codziennym.

 • Opracowano różne scenariusze w ramach obowiązującego w sieci Planu Ciągłości Działania, co pozwala sprawnie reagować na nieprzewidziane sytuacje. Operator zamierza koncentrować się na kluczowych grupach asortymentowych, które są obecnie kupowane przez klientów. Zapasy asortymentowe w jego centrach logistycznych odpowiadają obecnemu zapotrzebowaniu. Na bieżąco realizowane są zwiększone dostawy do franczyzobiorców.

 • W centrali i centrach logistycznych oraz terminalach podwyższono reżimy higieniczne oraz wprowadzono dodatkowe postanowienia w Regulaminach Obiektu.

 • Dostosowano funkcjonowanie sklepów zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi sieci handlowych.

 • Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dużych skupisk ludzi w jednym miejscu, ok. 90% pracowników biurowych pracuje w trybie home office. Nadal jednak w każdym dziale pracują w ramach dyżurów pracownicy na miejscu, łącznie z managerami poszczególnych działów i zarządem firmy. System pracy jest jednorodny, niezależny od pełnionych stanowisk. Jest to możliwe dzięki stworzonej platformy komunikacji dla pracowników pracujących poza biurem.

 • Przygotowano materiały dla klientów, w której operator podkreśla znaczenia zachowania zasad higieny podczas zakupu produktów sprzedawanych bez opakowania, jak pieczywo, warzywa czy owoce.

 • Franczyzobiorcom przesłano pakiet informacji obejmujący m.in. plakaty i ulotki dla klientów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czy kontakty do Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

 • Centrala Żabki otrzymała zapewnienie od dostawców o przestrzeganiu przez nich najwyższych standardów higienicznych na każdym etapie wytwarzania oraz dystrybucji asortymentu dostarczanego do sieci Żabka Polska opierając się na wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz WHO, a także wzmożonej kontroli ich pracowników przed przystąpieniem do pracy.

 • Podjęto decyzję o odwołaniu wyjazdów służbowych do krajów i miejsc, w których istnieje możliwość zarażenia się koronawirusem i wdrożono w całej organizacji nową procedurę w tym zakresie.

 • Opracowano scenariusze na wypadek np. konieczności wyłączenia części centrów logistycznych czy pracy zdalnej pracowników.

 • Wprowadzono ograniczenie dotyczące spotkań wewnętrznych.

 • Zamknięto kantynę w centrali firmy na najbliższe 14 dni.

 • Zalecono pracownikom, którzy zdecydowali się na pracę w centrali, na używanie urządzeń do tele- i videokonferencji.

   

 

Katarzyna Pierzchała 5191 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.