PGS instaluje szyby z pleksi przy kasach

Polska Grupa Supermarketów, właściciel marek Top Market, Minuta8 i Delica, zaostrza - w porozumieniu z właścicielami i pracownikami sklepów - środki profilaktyczne we wszystkich placówkach. Kroki te związane są z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia.

Na zdjęciu: Michał Sadecki, prezes PGS

Wśród nowych środków zapobiegawczych właściciele sklepów mają koordynować: pracę w rękawiczkach ochronnych, zwracanie się do klientów z zaleceniami zachowania odstępu 1 m w kolejce do kas, regularną dezynfekcję koszyków i wózków zakupowych. Istotnym elementem jest instalacja szyb pleksi przy kasach, które pozwolą na odseparowanie pracowników i klientów.

- Zmiany te wprowadzamy stopniowo. Istotnym elementem jest wzrost świadomości właścicieli i pracowników sklepów – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

Jak informuje, kroki te mają na celu zapewnienie klientów o podejmowaniu wszelkich niezbędnych działań w celu ochrony ich zdrowia i pracowników. Z drugiej strony Grupa zapewnia o stabilnym zaopatrzeniu sklepów i ciągłości dostaw towarów z głównego magazynu PGS.

 

Katarzyna Pierzchała 5175 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.