Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Produkt Browaru Pinta na norweskim rynku

Bezalkoholowe piwo rzemieślnicze Mini Maxi Mango będzie od czerwca tego roku oferowane w sieci sklepów Vinmonopolet.

Browar Pinta zdobył zlecenie na jego dostawy po wygraniu przetargu, w którym kilkunastu norweskich somelierów uznało Mini Maxi Mango za najlepsze spośród konkurujących ze sobą piw bezalkoholowych.

Norwegowie poddali ocenie około 10 piw z różnych browarów. Najważniejsze znaczenie w końcowym wyniku miała jakość i smak, którym przypisano aż 70% wagi. Resztę stanowiła cena. Wygrana umożliwia bezalkoholowemu piwu Pinty obecność w ponad 180 sklepach Vinmonopolet przynajmniej przez rok od czerwca tego roku.

- To duży sukces Pinty. Kategoria piw bezalkoholowych – podobnie jak w Polsce – mocno się w Norwegii rozwija. Mimo ograniczeń w handlu alkoholem, na norweskim rynku są producenci piw z całego świata. Udział somelierów ma pomóc w tym, żeby mimo rynkowego monopolu Norwegowie mieli dostęp do najlepszych i najciekawszych piw świata - mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel i główny piwowar Browaru Pinta.

Vinmonopolet jest państwową siecią sklepów z różnymi napojami alkoholowymi, posiadającą wyłączność na sprzedaż w Norwegii produktów zawierających ponad 4,75% alkoholu. W całej Norwegii w ramach sieci działa ponad 320 punktów handlowych.

Obecnie w ofercie sieci jest prawie 2 500 różnych piw w dużej części z browarów norweskich, ale także z USA, Belgii, Anglii, Danii i Włoch. W sumie piwosze mogą wybierać w Vinmonopolet spośród piw z 36 krajów, w tym kilku produktów rzemieślniczych i regionalnych z Polski.

Seria piw bezalkoholowych Mini Maxi jest w ofercie Browaru Pinta od czerwca 2019 roku. Mini Maxi Mango to bezalkoholowe, owocowe ale (Fruit Ale) z dodatkiem przecieru z mango i marakui. Natomiast Mini Maxi IPA jest bardziej goryczkowe, dzięki solidnemu nachmieleniu amerykańskimi chmielami Citra i Mosaic. W planach browaru jest rozwijanie serii Mini Maxi o piwa bezalkoholowe w innych stylach.

Joanna Hamdan 10750 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.